Perry Rhodan 2981 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 2981
Název:V klatbě poznání
(Im Bann der Erkenntnis)
Autor:Verena Themsen
Cyklus:Genesis
Vydáno poprvé:05. října 2018
Vydáno v češtině: -
Čas děje: červen 1552 NGL
Chtějí porozumět svému světu – a sklidí pochopení nebo smrt
z Databáze Multiversa
Hlavní postavy románu:

Sichu Dorksteiger – Atorka hledá poznání a diví se.

Ashag a Tooseg – Dva Shugové hledají uznání a reprezentují protichůdné pohledy.

Atlan – Arkonidan hledá silo TO a chce vypátrat tajemství sickerů.

Ilustrace:
Perry Rhodan 2981 (Ilustrace 1)
© VPM kg.

Dobře tři tisíce let v budoucnosti: Perry Rhodan má stále ještě svou vizi, změnit Mléčnou dráhu ve hvězdný ostrov bez válek. Muž ze Země, který kdysi vedl lidstvo ke hvězdám, chce mít v Galaxii konečně mír.

V právě probíhajících dnech roku 1552 nového galaktického letopočtu je ovšem tento cíl velice daleko: Superinteligencí TO opuštěná Mléčná dráha se stala rejdištěm vyslanců jiných superinteligencí. Současně se zde vynořili staří nepřátelé TO i nové mocenské skupiny.

Mezi ty patří i příznivci takzvaného Technomahdího, kteří se zmocnili vlády nad Sluneční soustavou. Hlavní reprezentant skupiny je člověk, který si říká Adam z Auru a podle všeho usiluje o naprostou nezávislost na všech Vysokých mocnostech. Během svých akcí však vyvolal něco, co může znamenat zánik Mléčné dráhy: světopožár.

Atlan se mezitím vydává pátrat po tajemné protoeiris, kterou kdysi TO uskladnilo v minigalaxii Cetus. Substance má rozličné schopnosti, jichž by se dalo využít v boji se světopožárem. Cestou k cíli se však jako mnoho dalších ocitne V KLATBĚ POZNÁNÍ...


Pátrání RASE ČUBAJE po silech s protoeiris pokračuje.