Perry Rhodan 2980 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 2980
Název:Ledové pláně
(Die Eisigen Gefilde)
Autor:Christian Montillon
Cyklus:Genesis
Vydáno poprvé:28. září 2018
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 1552 NGL
V galaxii rudých obrů - Atlanovo pátrání začíná
z Databáze Multiversa
Hlavní postavy románu:

Atlan – Arkonidan opět potká zvláštní ženu.

Tamareil – Olkonerka v robotickém těle je něco zvláštního.

Florence Hornigoldová – Kapitánka a obchodnice vidí v Atlanovi jedinečné.

Fitz Klem – Atlanův průvodce musí najít a otevřít průchod.

Ilustrace:
Perry Rhodan 2980 (Ilustrace 1)
© VPM kg.

Dobře tři tisíce let v budoucnosti: Perry Rhodan má stále ještě svou vizi, změnit Mléčnou dráhu ve hvězdný ostrov bez válek. Muž ze Země, který kdysi vedl lidstvo ke hvězdám, chce mít v Galaxii konečně mír.

V právě probíhajících dnech roku 1552 nového galaktického letopočtu je ovšem tento cíl velice daleko: Superinteligencí TO opuštěná Mléčná dráha se stala rejdištěm vyslanců jiných superinteligencí. Současně se zde vynořili staří nepřátelé TO i nové mocenské skupiny.

Mezi ty patří i příznivci takzvaného Technomahdího, kteří se zmocnili vlády nad Sluneční soustavou. Hlavní reprezentant skupiny je člověk, který si říká Adam z Auru a podle všeho usiluje o naprostou nezávislost na všech Vysokých mocnostech. Během svých akcí však vyvolal něco, co může znamenat zánik Mléčné dráhy: světopožár.

Atlan se mezitím vydává pátrat po tajemné protoeiris, kterou kdysi TO uskladnilo v minigalaxii Cetus. Substance má rozličné schopnosti, jichž by se dalo využít v boji se světopožárem. Arkonidanova cesta vede na LEDOVÉ PLÁNĚ...