Perry Rhodan 2974 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 2974
Název:Úder na Poutníka
(Anschlag auf Wanderer)
Autor:Susan Schwartzová
Cyklus:Genesis
Vydáno poprvé:17. srpna 2018
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 20. a 21. dubna 1552 NGL
Lotho Keraete se vrací – a uzavře spojenectví s nepřítelem
z Databáze Multiversa
Hlavní postavy románu:

Lotho Keraete – Bývalý posel TO se vrací domů se svou „pěknou rodinou“.

Atlan – Arkonidan pozná Keraetovy plány na pomstu.

Gucky – Myšob se pokusí zachránit, co se ještě zachránit dá.

Bostich – Bývalý vládce Krystalického impéria jde přes mrtvoly.

Ilustrace:
Perry Rhodan 2974 (Ilustrace 1)
© VPM kg.

Dobře tři tisíce let v budoucnosti: Perry Rhodan má stále ještě svou vizi, změnit Mléčnou dráhu ve hvězdný ostrov bez válek. Muž ze Země, který kdysi vedl lidstvo ke hvězdám, chce mít v Galaxii konečně mír.

Pod povrchem mezi jednotlivými hvězdnými říšemi stále doutnají neshody, národy však přesto spolupracují. A neplatí to pouze pro lidstvem obydlené planety a měsíce. Tisíce světů se sjednotily v Lize svobodných Galaktiků. Kontakt s lidmi a jejich spojenci vyhledávají i návštěvníci z cizích galaxií.

Ne vždy je tento kontakt důvodem ke všeobecné radosti: Jen málokdo tak chápe pohnutky Gemeni, kteří údajně z pověření superinteligence jménem GEŠOD přinášejí galaxii mír. Podle posledních poznatků Gemeni spolupracují s Thoogondu, kdysi vyvoleným národem TO, který však byl po těžké zradě vypovězen z Mléčné dráhy. V obou národech existují proudy s různými zájmy a nikdo nedovede říct, kdo je přítel a kdo nepřítel.

Na Zemi na sebe mezitím strhl moc Technomahdí - nebo přinejmenjším ochromil státní úřady. Také ve Sluneční soustavě dochází ke změnám. Objeví se bývalý posel TO – a hrozí ÚDER NA POUTNÍKA...