Perry Rhodan 2972 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 2972
Název:Invaze duchů
(Invasion der Geister)
Autor:Verena Themsen
Cyklus:Genesis
Vydáno poprvé:03. srpna 2018
Vydáno v češtině: -
Čas děje: duben 1552 NGL
Setkání u hooriské hvězdy – dva Nesmrtelní bojují o Galaxii
z Databáze Multiversa
Hlavní postavy románu:

Atlan – Arkonidan přichází a odchází nejen podle toho, jak se mu to hodí.

Gucky – Myšob pomůže sledovat Ariadninu nit.

Tamareil – Lhářka pomůže odhalit pravdu.

Perry Rhodan –Terranec se setká se starým přítelem.

Ilustrace:
Perry Rhodan 2972 (Ilustrace 1)
© VPM kg.

Dobře tři tisíce let v budoucnosti: Perry Rhodan má stále ještě svou vizi, změnit Mléčnou dráhu ve hvězdný ostrov bez válek. Muž ze Země, který kdysi vedl lidstvo ke hvězdám, chce mít v Galaxii konečně mír.

Pod povrchem mezi jednotlivými hvězdnými říšemi stále doutnají neshody, národy však přesto spolupracují. A neplatí to pouze pro lidstvem obydlené planety a měsíce. Tisíce světů se sjednotily v Lize svobodných Galaktiků. Kontakt s lidmi a jejich spojenci vyhledávají i návštěvníci z cizích galaxií.

Ne vždy je tento kontakt důvodem ke všeobecné radosti: Jen málokdo chápe pohnutky Gemeni, kteří údajně z pověření superinteligence jménem GEŠOD přinášejí mír, ale přitom dělají věci, jež by se daly v nejlepším případě popsat jako nezvyklé a nediplomatické. A jsou i tací, kdo tyto aktivity považují za důvod pro vypovězení války. Co ve skutečnosti zamýšlejí GEŠOD a jeho vyslanci?

Podle posledních poznatků Gemeni spolupracují s Thoogondu, kdysi vyvoleným národem TO. Thoogondu se však dopustili těžké zrady a za trest byli vyhnáni z Mléčné dráhy. Neočekávaně se jejich mocné kosmické lodi vynoří všude v galaxii – a začíná INVAZE DUCHŮ...