svazek 2936

Wim Vandemaan

Das Geheimnis von Thoo

Tajemství Thoo

vydáno: 24. listopadu 2017     (česky: 08. - 13. listopadu 1551 NGL)
Perry Rhodan 2936 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Hledají dědictví superinteligence - a narazí na neviditelný svět
z Databáze Multiversa
Hlavní postavy románu:

Opiter Quint – Agent SPL zkoumá opuštěný svět.

Ernst Ellert – Muž z minulosti vidí do kosmické propasti času.

Mahnaz Wynterová – Agentka USO chrání svého partnera.

Zau – Muž s neobyčejnými schopnostmi.

Ilustrace:
Perry Rhodan 2936 (Ilustrace 1)

Dobře tři tisíce let v budoucnosti: Vize Perryho Rhodana, změnit Mléčnou dráhu ve hvězdný ostrov bez válek, ještě stále žije. Muž ze Země, který kdysi lidstvu otevřel bránu ke hvězdám, by chtěl mít v Galaxii konečně mír.

Ačkoli pod povrchem panuje mezi velkými hvězdnými říšemi stále určité napětí a lokální konflikty, národy se snaží spolupracovat. Neplatí to jenom pro lidmi osídlené planety a měsíce. Tisíce světů se spojily do Ligy svobodných Galaktiků. Do tohoto státního útvaru se začlenily i bytosti, které by byly dříve označovány za „nelidské“.

S lidmi a jejich spojenci naváží kontakty hosté z cizích galaxií; mezi návštěvníky patří také Thoogondu z galaxie Sevcooris. Kdysi žili v Mléčné dráze a teď vyjádřili touhu po obnovení vzájemných vztahů se starou domovinou. Rhodan se momentálně zdržuje v jejich Zlaté říši, kde narazil na dávno ztracenou odnož lidstva: Nové Solární impérium.

V Mléčné dráze hledají mezitím agenti SPL a USO společně s Ernstem Ellertem stopy superinteligence TO. Chtějí zjistit, kde se entita nachází a jaké má plány. Přitom musí odhalit TAJEMSTVÍ THOO...