svazek 2924

Michelle Stern

Das Rätsel des Sprosses

Záhada výhonku

vydáno: 01. září 2017    
čas děje: 06. srpna 1551 NGL
Perry Rhodan 2924 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Tajemství výhonku YETO – Reginald Bull učiní objev
z Databáze Multiversa
Ilustrace:
Perry Rhodan 2924 (Ilustrace 1)

Píše se rok 1551 NGL, který od 21. století starého letopočtu dělí dobře tři tisíce let. Po velkých otřesech se poměry v Mléčné dráze uklidnily, mezi hvězdnými říšemi vládne mír.

Především obyvatelé lidmi osídlených planet a měsíců usilují o šťastnou budoucnost. Tisíce světů se spojily do Ligy svobodných Galaktiků. Do tohoto státního útvaru se začlenily i bytosti, které by byly dříve označovány za „nelidské“.

Navzdory všemu napětí, které ještě tu a tam existuje, se zdá být vize Perryho Rhodana, který chce Galaxii změnit ve hvězdný ostrov bez válek, pozvolna na dosah. Lidstvo dokonce udržuje stále intenzivnější styky s jinými galaxiemi. Sám Rhodan se toho času nalézá ve Zlaté říši Thoogondů, kteří rovněž usilují o navázání vztahů s Mléčnou drahou.

V Mléčné dráze se naproti tomu z palub takzvaných výhonků, zvláštních kosmických lodí, angažují Gemeni. Prohlašují se za vyslance jedné superinteligence a tvrdí, že chtějí ochránit osiřelou mocenskou oblast TO. Gemeni nabízejí národům Mléčné dráhy vskutku dech beroucí dary: nesmrtelnost, omlazení, paraschopnosti. Všechno je to tak krásné, až se lidé musí ptát, zda je to vůbec pravda. Reginald Bull vstoupí na palubu jednoho z plavidel Gemeni a řeší ZÁHADU VÝHONKU...