svazek 2860

Uwe Anton

Der tote Attentäter

Mrtvý atentátník

vydáno: 10. června 2016    
čas děje: 24. – 27. září 1518 NGL
Perry Rhodan 2860 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Pozitronický kat – pro svou misi se probudí k novému životu
z Databáze Multiversa
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan – Terranec musí úspěšně zakončit parafraktovou konferenci.

Attilar Leccore – Šéf SPL musí přinést velkou oběť.

Shekval Genneryc – Onryoňan se nebaví pouze s Perrym Rhodanem.

Sybrand Herzog – Zástupce Attilara Leccora sabotuje bezpečnost Terry.

Apon Gochnor – Haluťan vyzve k rozmluvě.

Ilustrace:
Perry Rhodan 2860 (Ilustrace 1)

Na Zemi se píše rok 1518 nového galaktického letopočtu (NGL). Lidstvo si v Lize svobodných Pozemšťanů zřídilo mocnou hvězdnou říši; s většinou známých civilizací žijí lidé v míru.

Nikdo v Mléčné dráze však není skutečně svobodný, protože celou galaxii kontroluje Atopický tribunál. Atopové tvrdí, že pouze díky nim bude možné odvrátit všeničící galaktický světopožár.

Zatímco se Arkonidan Atlan vydal do samotného srdce této tajemné mocnosti – do polností mimo čas – cestoval Perry Rhodan minulostí, aby našel pomoc pro přítomnost. Neboť přítomnost, jak ji zná, už neohrožují pouze Atopové, ale také brutální Tiuphorové, kteří do současnosti pronikli časovou trhlinou z hluboké minulosti.

Perrymu Rhodanovi se podařilo vyvinout obranný prostředek proti indokrinátorům – nejnebezpečnější zbrani Tiuphorů. Takzvanou parafraktovou technologii je teď třeba co možná nejrychleji rozšířit po celé Galaxii, neboť jen tak bude možné čelit 45 000 tiuphorských kosmických lodí. V cestě k tomu přitom nestojí pouze MRTVÝ ATENTÁTNÍK...