Perry Rhodan 2813 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 2813
Název:U Rhodanova hrobu
(An Rhodans Grab)
Autor:Andreas Eschbach
Cyklus:Začasá země
Vydáno poprvé:17. července 2015
Vydáno v češtině: -
Čas děje: listopad 2577 NGL
V srdci lemurského impéria – mezi pomýleným filozofem a věštcem
z Databáze Multiversa
Hlavní postavy románu:

Haran Vellec – Student má významnou návštěvu.

Atlan – Arkonidan najde, co nedoufal nalézt.

Jawna Togoya – Posbijská žena se potýká přesilou.

Miuna Lathom – Kybernetická agentka vypátrá svou kořist.

Germo Jobst – Štíhlý chlapec prokáže podivuhodné schopnosti.

Ilustrace:
Perry Rhodan 2813 (Ilustrace 1)
© VPM kg.

Na Zemi se píše rok 1518 Nového galaktického letopočtu (NGL). Lidé osídlili části Mléčné dráhy, tisíce jejich světů se sdružují v Lize svobodných Pozemšťanů. Provozují obchod s ostatními národy galaxie, a mezi hvězdami vládne relativní klid.

Lidstvo však není svobodné. Stejně jako ostatní národy Mléčné dráhy je pod dozorem Atopického tribunálu. Takzvaní Atopičtí soudci tvrdí, že pouze oni a jejich vojska mohou zajistit galaktický mír.

Pokud chce Perry Rhodan uspět v boji proti tribunálu, musí zjistit, odkud vůbec soudci pocházejí. Přišli zjevně ze Začasé země, to je však region Multiverza, o němž nikdo nic neví.

Rhodana a Atlana oddělí časové trhlina. S dálkovou lodí RAS ČUBAJ ztroskotá Perry Rhodan více než 20 milionů let v minulosti. Arkonidan Atlan pokračuje v cestě skrze Synchronii, posléze však s ATLANCEM padne do „falešného světa“, tisíciletí v budoucnosti.

V této epoše Atopové zvítězili a Mléčné dráze dominuje Lemurské impérium. Jedinou pomoc může Atlan vyhledat ve Sluneční soustavě. Veden tajemnou věštbou zamíří na Zemi, znovu nazývané Lemur – má se totiž zastavit U RHODANOVA HROBU...