svazek 2808

Marc A. Herren

Tiuphorenwacht

Tiuphorská hlídka

vydáno: 12. června 2015    
čas děje: 15. ledna až 29. března 1518 NGL, 14. června 1468 NGL
Perry Rhodan 2808 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Zkoumají kosmický fenomén – a útok na Mléčnou dráhu se blíží
z Databáze Multiversa
Hlavní postavy románu:

Anna Patoman – Velitelka GALBRAITHA DEIGHTONA V dostane zvláštní příkaz.

Heydaran Albragin – Regentka robotů daruje několik plavidel EPPRIK.

Pino Gunnyveda – Obchodník s informacemi dostane nový úkol.

Hotorr Traccax – Tiuphor najde nový domov.

Taran a Troy Nesserovi – Otec a syn jsou na vědecké misi.

Ilustrace:
Perry Rhodan 2808 (Ilustrace 1)

Na Zemi se píše podzim 1517 Nového galaktického letopočtu (NGL). Lidé osídlili části Mléčné dráhy, tisíce jejich světů se sdružují v Lize svobodných Pozemšťanů. Provozují obchod s ostatními národy galaxie, a mezi hvězdami vládne relativní klid.

Lidstvo však není svobodné. Stejně jako ostatní národy Mléčné dráhy je pod dozorem Atopického tribunálu. Takzvaní Atopičtí soudci tvrdí, že pouze oni a jejich vojska mohou zajistit galaktický mír.

Pokud chce Perry Rhodan uspět v boji proti tribunálu, musí zjistit, odkud vůbec soudci pocházejí. Přišli zjevně ze Začasé země, to je však region Multiverza, o němž nikdo nic neví.

Cestou do oné zvláštní oblasti dojde k nehodě a Perry Rhodan uvízne v Mléčné dráze 20 milionů let před svým narozením. Válečničtí Tiuphorové naopak z oné dávné epochy proniknou do přítomnosti a napadnou několik světů. V protitahu se zformuje TIUPHORSKÁ HLÍDKA...


Terranci reagují na hrozbu, vycházející z Tiuphorů, zatímco sestaví smíšené pozemsko/arkonidské loďstvo. Flotila má za úkol vypátrat tři Hvězdné cechy.