svazek 280

H.G. Ewers

Die Weltraumdetektive greifen ein

Kosmičtí detektivové zasahují

vydáno: 1967     (česky: 2000)
čas děje: 2404
Perry Rhodan 280 (Česká obálka) Perry Rhodan 280 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Jsou na tajné misi – a objeví základnu spiklenců proti Solárnímu impériu
z Databáze Multiversa
Hlavní postavy románu:

Jean-Pierre Marat a Roger McKay - vesmírní detektivové jsou pověřeni životu nebezpečným příkazem

Dr. Jeremy Traver - muž, který pracuje proti Solárnímu impériu

Helen Ayara - osobní sekretářka doktora Travera

Perry Rhodan - Velký administrátor se vrací v hodině krize zpět na Zemi

Homer G. Adams - ministr financí s velkými starostmi

Reginald Bull - státní maršál přináší dva »typy«

Atlan - Lordadmirál a šéf USO

Protože se u stanoviště KA-laciného1) v Andromedě začala shromažďovat mocná loďstva Tefrodů, přemístil veslař Kalak svou loděnici v listopadu 2404 do Tri-systému v Andro-Betě.

Homer G. Adams, finanční ministr Solárního impéria, sdělí Perry Rhodanovi 23. listopadu na Gleamu, že už tři měsíce je uváděno do oběhu velké množství perfektně padělaných terranských bankovek a hrozí katastrofální inflace.

26. listopadu dorazí Velký administrátor do Terranie2). O den později se obrátí na všech kanálech Terravision na obyvatelstvo a svolá přitom na 1. prosince zasedání rady administrátorů v Solar-Hall v Terranii, kde chce převzít odpovědnost za svou politiku a zároveň projednat opatření ke stabilizaci hospodářství.

Detektivové Jean-Pierre Marat a Roger McKay z Agentury pro mezihvězdné pátrání, kteří z pověření Reginalda Bulla na koloniálním světě Ojun, deváté planetě systému Kepha, sledují aféru s padělanými penězi, objeví mezitím, že čtyři spolupracovníci galaktické kontrarozvědky byli vyměněni za duplikanty. Také padělané bankovky pocházejí z multiduplikátoru Mistrů ostrovů.

1039 administrátorů terranských koloniálních světů se shromáždí 1. prosince v kopulovém sálu Solar-Hall. Při zasedání je jedním z 211 administrátorů položený návrh na vyslovení nedůvěry Perrymu Rhodanovi po uchvacujícím projevu Velkého administrátora zamítnut. Krátce na to unikne Rhodan jen těsně atentátu, zatímco Baar Lun v poslední vteřině absorbuje impulzní paprsek, který duplikant strážního důstojníka na Velkého administrátora vystřelí3).