Perry Rhodan 2798 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 2798
Název:Fáze 3
(Phase 3)
Autor:Oliver Fröhlich
Cyklus:Atopický tribunál
Vydáno poprvé:02. dubna 2015
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 16. – 17. listopadu 1517 NGL
Terranci chtějí porazit soudce – a objeví tajemství
z Databáze Multiversa
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan a Atlan da Gonozal – Nesmrtelní jdou příkladem.

Gucky – Ilt se musí hodně snažit.

Samu Battashee – Nosmoňan doprovází zvláštní společnici.

Gholdorodyn – Kelosk najde vlákno.

Chuv – Atopický soudce má návštěvu.

Ilustrace:
Perry Rhodan 2798 (Ilustrace 1)
© VPM kg.

Od doby, co lidstvo vyrazilo do vesmíru, se událo mnohé: Terranci dospěli ke vzdáleným hvězdným ostrovům, potkali bezpočet vesmírem cestujících civilizací a narazili na stopy mocností, které ovlivňují osudy celého kosmu.

Mezitím se píše rok 1517 Nového galaktického letopočtu (NGL). Mléčná dráha je pod dalekosáhlým vlivem Atopického tribunálu, jehož soudci tvrdí, že jen oni mohou odvrátit světopožár, který by jinak Galaxii nevyhnutelně zničil.

Avšak kdo jsou tito navenek různorodí soudci, z čeho odvozují autoritu k vynášení rozsudků, a odkud vlastně přišli? Perry Rhodan, kardinální fraktor – tedy hlavní viník – který byl odsouzen za údajný budoucí zánik Mléčné dráhy, se na tyto otázky snaží najít odpověď.

Ze vzdálené galaxie Larhatoon přivezl Rhodan poznání, že se základna soudců nalézá v Začasé zemi. Do tohoto podivuhodného místa lze proniknout pouze prostřednictvím soudcovské lodi a pilota, který pobýval na druhé straně materiálních zdrojů. Perry Rhodan, Atlan, bývalý arkonidský imperátor Bostich a Lar Avestry-Pasik nyní společně pracují na dobytí CHUVANCU, plavidla soudce Chuva, zdržujícího se v soustavě Arkon. Jejich plán vstupuje do FÁZE 3...