svazek 2797

Leo Lukas

Das Land Collthark

Země Collthark

vydáno: 27. března 2015    
čas děje: 14. – 16. listopadu 1517 NGL
Perry Rhodan 2797 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Výpad do systému Baag – a do neskutečného světa
z Databáze Multiversa
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan a Atlan da Gonozal – Terranec a Arkonidan realizují projekt Ultima Margo.

Kulgneeck – Naat se k vlastnímu překvapení stává hrdinou.

Sichu Dorksteiger – Vědkyně prokáže i svou bojovnost.

Tauro Lacobacci – Emoprogresor zápolí s Naaty a Tolocesty.

Boyton Holtorrec – Onryoňanský zastupující velitel je krajně nestálého charakteru.

Ilustrace:
Perry Rhodan 2797 (Ilustrace 1)

Od doby, co lidstvo vyrazilo do vesmíru, se událo mnohé: Terranci dospěli ke vzdáleným hvězdným ostrovům, potkali bezpočet vesmírem cestujících civilizací a narazili na stopy mocností, které ovlivňují osudy celého kosmu.

Mezitím se píše rok 1517 Nového galaktického letopočtu (NGL). Mléčná dráha je pod dalekosáhlým vlivem Atopického tribunálu, jehož soudci tvrdí, že jen oni mohou odvrátit světopožár, který by jinak Galaxii nevyhnutelně zničil.

Perry Rhodan s posádkou dálkové vesmírné lodi RAS ČUBAJ ve vzdálené galaxii Larhatoon vypátral, že vlastní říše Atopů leží v Začasé zemi. V Atlanovi má k dispozici pilota, který ho k tomuto zvláštnímu místu může dovézt, avšak potřebuje ještě loď Atopického soudce. Perry Rhodan, Atlan a bývalý imperátor Bostich proto vyvinou plán k dobytí korábu CHUVANC, osobní lodi soudce Chuva, toho času pobývajícího v arkonském systému.

Protože je Atlanova domovina pečlivě střežena, je třeba vylákat Chuva ven. Jenže jak by měla vypadat návnada? Bez CHUVANCU nemůže být překročena „poslední hranice“, za níž leží Začasá země. V rámci přípravy na velký úder proti tribunálu se zásahový tým vydává i do ZEMĚ COLLTHARK...


Fáze jedna plánu Ultima Margo probíhá úspěšně. Bostich využije příležitost, aby se veřejně vrátil na galaktické jeviště. Útok na planetu Naatsdraan se rozběhne dne 14. listopadu 1517 NGL. Kombinované loďstvo Galaktiků přivede onryoňanský vesmírný houfec do pořádných nesnází. Následně je z GOS'TUSSANU II odpálena střela teslym. Žádná onryoňanská jednotka už střelu není schopna zachytit, a zbraň není pouhou atrapou. Naatsdraan stojí na prahu záhuby, avšak dle předpokladů do událostí zasáhne Atopický soudce Chuv osobně. V doslova poslední minutě vletí jeho CHUVANC do letové dráhy střely. Ta sice exploduje, ale uvolněné ničivé síly absorbuje mocný ochranný štít Atopovy lodi. Nyní se mohou Perry Rhodan a jeho průvodci prostřednictvím Gholdorodynova jeřábu přemístit na CHUVANC. K tomu dojde dne 16. listopadu, zatímco flotila, určená k provedení klamného útoku, napadne portál dálkového transmiteru. Rhodanův oddíl nese dávkovače s optogenetickými agenty.