Perry Rhodan 2793 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 2793
Název:Stavitelé světů
(Die Weltenbaumeister)
Autor:Oliver Fröhlich
Cyklus:Atopický tribunál
Vydáno poprvé:27. února 2015
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 08. – 14. srpna 1517 NGL
Tvoří světy – a poslouží zkáze
z Databáze Multiversa
Hlavní postavy románu:

Gucky – Ilt teleportuje daleko na východ.

Perry Rhodan – Nesmrtelný se vrací do svého domova.

Orion Deš – Specialista SPL pátrá po nepřátelích Terry.

Liya Debbouze – Žena se nadchne pro stavby světů.

Fernand Beaujean – Stavitel světů se nadchne pro ženu.

Ilustrace:
Perry Rhodan 2793 (Ilustrace 1)
© VPM kg.

Od doby, co lidstvo vyrazilo do vesmíru, prožilo nepředvídané, vzrušující události: Terranci – jak se nazývají příslušníci sjednoceného lidstva – nejenže za ta tisíciletí prozkoumali svou vlastní Galaxii, ale dospěli i ke vzdáleným hvězdným ostrovům. Zase a zase potkávají Perry Rhodan a jeho druzi vesmírem cestující civilizace – a narážejí na stopy mocností, které ovlivňují osudy celého kosmu.

Mezitím se píše rok 1517 Nového galaktického letopočtu (NGL). Mléčná dráha je pod dalekosáhlým vlivem Atopického tribunálu, jehož soudci tvrdí, že jen oni mohou odvrátit světopožár, který by jinak Galaxii nevyhnutelně zničil. Zatímco tribunál buduje svou moc nad celým hvězdným ostrovem, formuje se hnutí odporu.

Perry Rhodan s posádkou dálkové vesmírné lodi RAS ČUBAJ ve vzdálené galaxii Larhatoon vypátral, že vlastní říše Atopů leží v Začasé zemi. V Atlanovi má k dispozici pilota, který ho k tomuto zvláštnímu místu může dovézt, avšak potřebuje ještě loď Atopického soudce.

Po návratu do Mléčné dráhy připraví Perry Rhodan, Atlan a eximperátor Bostich plány k dobytí korábu CHUVANC, osobní lodi soudce Chuva, pobývajícího v arkonském systému. Nejdříve se však Rhodan musí vydat do Sluneční soustavy. Právě tam totiž sídlí STAVITELÉ SVĚTŮ...