svazek 2787

Christian Montillon

Das Labyrinth der toten Götter

Labyrint mrtvých bohů

vydáno: 16. ledna 2015    
čas děje: 13. – 20. června 1517 NGL
Perry Rhodan 2787 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Návrat na Olymp – stopu naleznou v propasti času
z Databáze Multiversa
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan – Nesmrtelný je doma a zažije překvapení.

Gucky – Myšob se cítí být pozorován.

Avestry-Pasik – Náčelník Protohetosanů hledá dávné larské kosmické stopy.

Yoqort – Tesqir přichází doručit nabídku.

Indre a Martynas – Císař a císařovna Olympu dostanou překvapující návštěvu.

Ilustrace:
Perry Rhodan 2787 (Ilustrace 1)

Od doby, co lidstvo vyrazilo do vesmíru, prožilo nepředvídané, vzrušující události: Terranci – jak se nazývají příslušníci sjednoceného lidstva – nejenže za ta tisíciletí prozkoumali svou vlastní Galaxii, ale dospěli i ke vzdáleným hvězdným ostrovům. Zase a zase potkávají Perry Rhodan a jeho druzi vesmírem cestující civilizace – a narážejí na stopy mocností, které ovlivňují osudy celého kosmu.

Mezitím se píše rok 1517 Nového galaktického letopočtu (NGL). Mléčná dráha je pod dalekosáhlým vlivem Atopického tribunálu, jehož soudci tvrdí, že jen oni mohou odvrátit světopožár, který by jinak Galaxii nevyhnutelně zničil. Zatímco tribunál buduje svou moc nad celým hvězdným ostrovem, formuje se hnutí odporu.

Perry Rhodan s posádkou dálkové vesmírné lodi RAS ČUBAJ ve vzdálené galaxii Larhatoon vypátral, že vlastní říše Atopických soudců leží v Začasé zemi. K tomu, aby se mohl vydat na toho zvláštní místo, však Rhodan potřebuje Atlana jako pilota a soudcovský koráb jako dopravní prostředek.

Protože už v Larhatoonu není žádná soudcovská loď, musí se Rhodan vrátit do Mléčné dráhy. Po úspěšné cestě domů už Rhodana a jeho druhy očekává LABYRINT MRTVÝCH BOHŮ...


Dne 20. června 1517 NGL dosáhne RAS ČUBAJ po více méně nerušeném hypertranzovém letu oblasti Mléčné dráhy, náležející Imartské koalici. Když ANANSI zprostředkuje kontakt s Cai Cheungem, je Solární premiér tak šokován, že ve chvíli, kdy před sebou během tréninku spatří holo Perryho Rhodana, spadne z běžícího pásu.