svazek 2784

Leo Lukas

Angriffsziel CHEMMA DHURGA

Cíl útoku CHEMMA DHURGA

vydáno: 27. prosince 2014    
čas děje: 10. – 14. května 1517 NGL
Perry Rhodan 2784 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Perry Rhodan a Atlan ve společné akci – nositelé buněčných aktivátorů sahají po soudcovské lodi
z Databáze Multiversa
Hlavní postavy románu:

Atlan – Arkonidan chce pod svou kontrolu přivést soudcovskou loď.

Perry Rhodan – Odsouzený Terrance se vrací na KOLÉBKU LÁSKY.

Gucky a Gholdorodyn – Malý a tlustý – dva kumpáni jdou na společnou misi.

Sichu Dorksteiger a Avestry-Pasik – Zásahový tým doplní Ator a larský rebel.

Woo Pi Ta Äl-Khen – Atreopont zažívá nepříjemnou fázi svého mladého života.

Ilustrace:
Perry Rhodan 2784 (Ilustrace 1)

Od doby, co lidstvo vyrazilo do vesmíru, prožilo nepředvídané, vzrušující události: Terranci – jak se nazývají příslušníci sjednoceného lidstva – nejenže za ta tisíciletí prozkoumali svou vlastní Galaxii, ale dospěli i ke vzdáleným hvězdným ostrovům. Zase a zase potkávají Perry Rhodan a jeho druzi vesmírem cestující civilizace – a narážejí na stopy mocností, které ovlivňují osudy celého kosmu.

Mezitím se píše rok 1517 Nového galaktického letopočtu (NGL). Mléčná dráha je pod dalekosáhlým vlivem Atopického tribunálu, jehož soudci tvrdí, že jen oni mohou odvrátit světopožár, který by jinak Galaxii nevyhnutelně zničil. Zatímco tribunál buduje svou moc nad celým hvězdným ostrovem, formuje se hnutí odporu.

Perry Rhodan s posádkou dálkové vesmírné lodi RAS ČUBAJ ve vzdálené galaxii Larhatoon vypátral, že vlastní říše Atopických soudců leží v Začasé zemi. K tomu, aby se mohl vydat na toho zvláštní místo, však Rhodan potřebuje Atlana jako pilota a soudcovský koráb jako dopravní prostředek.

Taková se tedy aktuální mise Terranců. CÍLEM ÚTOKU je teď CHEMMA DHURGA...


K dobytí CHEMMY DHURGY vyvinou Perry Rhodan a jeho druzi několikafázový plán, při němž má svou roli sehrát také dvanáct mrtvých Protohetosanů. Bylo zjištěno, že NASEF ekvivalenty řádových stél splynuly s Lary. Gucky se domnívá, že to mělo posloužit k záchraně atentátníků. Spolu s hyperfyzikálním „rozmazáním“ mrtvol, míní Rhodan, by to měla být ideální návnada pro Saeqaer, která jak známo ráda zachraňuje trosečníky. Dvanáct mrtvých je naloženo do těžkého křižníku ECELLU, nasazeného již do akce na planetě 50 000. Plavidlo bylo kamuflováno za kosmickou loď Ningů a nyní je upraveno tak, aby na pohled připomínalo vrak, třebaže je stále plně letuschopné. V decentralizovaném stavu je v křižníku ukryt párek bojových robotů TARA-X-T. Při hledání korábu Atopů má být použit Vektorion. Rhodan vychází z toho, že Vektorion neslouží pouze k tomu, aby ukazoval cestu k pravlasti Larů, ale může také určit směr k larskému artefaktu, uloženému na CHEMMĚ DHURZE.

Zásadní význam pro zdar akce má Gholdorodynem dále zdokonalený Jeřáb. Rhodanův zásahový tým nemá k cíli dospět na palubě ECELLU, ale fiktivním transmiterem bude přesazen přímo do Glóbu-1 soudcovské lodi – podle všeho by se totiž nedalo projít kolem Andělů průniku. Gholdorodyn zkonstruoval nový díl příslušenství: Paukhestral.