svazek 2774

Hubert Haensel

Der Kosmoglobus

Kosmoglóbus

vydáno: 17. října 2014    
čas děje: 18. – 20. března 1517 NGL
Perry Rhodan 2774 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Výpad do Světobubliny – odhalí tajemství Atopického tribunálu
z Databáze Multiversa
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan – Terranec využije příležitost.

Gucky – Ilt odhalí tajemství kosmoglóbů.

Velleshy Pattoshar – Velitelka doménové stráže dostane nový úkol.

Bruce Cattai, Benner a Tacitus Drake – Venušský tým bojuje o svobodu pro Baucise Fendera.

Loitmahd – Spochan dostane rozkaz ke sklizni.

Ilustrace:
Perry Rhodan 2774 (Ilustrace 1)

Od doby, co lidstvo vyrazilo do vesmíru, prožilo nepředvídané, vzrušující události: Terranci – jak se nazývají příslušníci sjednoceného lidstva – nejenže za ta tisíciletí prozkoumali svou vlastní Galaxii, ale dospěli i ke vzdáleným hvězdným ostrovům. Zase a zase potkávají Perry Rhodan a jeho druzi vesmírem cestující civilizace – a narážejí na stopy mocností, které ovlivňují osudy celého kosmu.

Mezitím se píše rok 1517 Nového galaktického letopočtu (NGL). Mléčná dráha je pod dalekosáhlým vlivem Atopického tribunálu, jehož soudci tvrdí, že jen oni mohou odvrátit světopožár, který by jinak Galaxii nevyhnutelně zničil. Zatímco tribunál buduje svou moc nad celým hvězdným ostrovem, formuje se hnutí odporu.

Perry Rhodan, podporovaný posádkou dálkového korábu RAS ČUBAJ, v hlubinách galaxie Larhatoon vypátral, že vlastní říše soudců leží v Začasé zemi. Aby tam mohli proniknout, Galaktici potřebují nezvěstného Atlana coby pilota a soudcovskou loď jako dopravní prostředek.

To je tedy jejich současným cílem. Při pátrání objeví kostrukt, který úzce souvisí s problematikou Atopů – KOSMOGLÓBUS...