svazek 2755

Michael Marcus Thurner

Der Schuldmeister

Mistr viny

vydáno: 6. června 2014    
čas děje: ?
Perry Rhodan 2755 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Perry Rhodan se má stát zrádcem – dojde k neočekávanému setkání
z Databáze Multiversa
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan – Pozemšťan je konfrontován s expertem.

Guol Chennyr – Onryoňan kontaktuje Mistra viníků.

Tontosd – Mistr viníků přijímá nového hosta.

Scoltermon – Další host Mistra viníků je velice vzpurný.

Ilustrace:
Perry Rhodan 2755 (Ilustrace 1)

Od doby, co lidstvo vyrazilo do vesmíru, prožilo nepředvídané, vzrušující události: Terranci – jak se nazývají příslušníci sjednoceného lidstva – nejenže za ta tisíciletí prozkoumali svou vlastní Galaxii, ale dospěli i ke vzdáleným hvězdným ostrovům. Zase a zase potkávají Perry Rhodan a jeho druzi vesmírem cestující civilizace – a narážejí na stopy mocností, které ovlivňují osudy celého kosmu.

V roce 1516 Nového galaktického letopočtu je Mléčná dráha již po dva roky kontrolována Atopickým tribunálem, který tvrdí, že se v rámci Atopického řádu postará o mír a bezpečí a odvrátí světopožár, který by jinak Galaxii hrozil.

Jak vyšlo najevo, tribunál již dlouhé roky ovládá Larhatoon, domovinu národa Larů. Sem to při útěku před Atopy zahnalo i Perryho Rhodana. Rhodan doufá, že zde nalezne důležité informace a oslabí moc tribunálu. Reginald Bull následuje přítelovu stopu s nejnovější dálkovou lodí lidstva: RASEM ČUBAJEM.

Rhodan je mezitím ve svízelné situaci: Znovu padl do rukou tribunálu a Onryoňané, exekutiva Atopů, po něm požadují informace o úkrytu vůdčích larských rebelů. Chtějí také vědět, kde se pohybuje Gaumarol da Bostich. Když Rhodan odmítne vypovídat, objeví se na hrací ploše nová figurka – MISTR VINÍKŮ...


Guol Chennyr chce bezpodmínečně vědět, kde se ukrývají Bostich a Avestry-Pasik. Protože Perry Rhodan navzdory rozličnému týrání odmítá jakoukoli spolupráci, je odvezen na planetu Kaidhan v systému Haoshall, kde se ho ujme Mistr viníků Tontosd z ptačího lidu Ollcadenů. V nejbližších dnech je Rhodan v Tontosdově usedlosti psychicky a fyzicky mučen.