svazek 2748

Michael Marcus Thurner

Die Himmelsscherbe

Střep nebes

vydáno: 17. dubna 2014    
čas děje: ?
Perry Rhodan 2748 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Terranec na cizím světě – pátrání po cestě domů
z Databáze Multiversa
Hlavní postavy románu:

Rowdy Yates – Člověk se budí a pátrá po svých vzpomínkách.

Upovídavý Ostrateus – Upovídavý mluví o vzpomínání.

Omye – Jakožto žena je od přírody poněkud zvláštní.

Zafelloyk – Otrhaný najde někoho, kdo mu věří.

Ilustrace:
Perry Rhodan 2748 (Ilustrace 1)

Od doby, co lidstvo vyrazilo do vesmíru, prožilo nepředvídané, vzrušující události: Terranci – jak se nazývají příslušníci sjednoceného lidstva – nejenže za ta tisíciletí prozkoumali svou vlastní Galaxii, ale dospěli i ke vzdáleným hvězdným ostrovům. Zase a zase potkávají Perry Rhodan a jeho druzi vesmírem cestující civilizace – a narážejí na stopy mocností, které ovlivňují osudy celého kosmu.

V roce 1516 Nového galaktického letopočtu je Mléčná dráha již po dva roky kontrolována Atopickým tribunálem, stále ještě dalekosáhle tajemnou organizací, která předstírá, že se v rámci Atopického řádu stará o mír a bezpečí.

Jaké může mít Atopický řád důsledky, pocítil Perry Rhodan na vlastní kůži. Pronásledování Atopů ho zahnalo až do galaxie Larhatoon, sídla národa Larů. Larové se před jedním a půl tisíci lety jako členové Koncilu sedmi na dlouhou dobu zmocnili vlády nad Galaxií. V Mléčné dráze jsou již fakticky u moci Atopičtí soudci a vlády galaktických národů se musejí podřídit jejich zákonům.

Na neznámém místě se mezitím probouzí člověk, jehož většina lidí již dávno odepsala. Jeho prvním cílem na novém světě bude STŘEP NEBES...