svazek 2747

Wim Vandemaan

Neu-Atlantis

Nová Atlantis

vydáno: 11. dubna 2014    
čas děje: 26. ledna – 12. července 1516 NGL
Perry Rhodan 2747 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Mnoho lidí naplňuje nadějí, jiné strachem – na Teře vyrůstá nová metropole
z Databáze Multiversa
Hlavní postavy románu:

Farye Sepheroa – Tefrodka hlídá dům Perryho Rhodana.

Chorest da Ragnaari – Arkonidan razí cestu projektu Nové Atlantis.

Lugal Banda – Občan Nové Atlantis miluje podvodní svět.

Nior Carok – Žádaná architektka nabízí svou pomoc.

Bennyd Paullu – Pracovník Institutu pro řízení biosféry má privátní potíže.

Ilustrace:
Perry Rhodan 2747 (Ilustrace 1)

Od doby, co lidstvo vyrazilo do vesmíru, prožilo nepředvídané, vzrušující události: Terranci – jak se nazývají příslušníci sjednoceného lidstva – nejenže za ta tisíciletí prozkoumali svou vlastní Galaxii, ale dospěli i ke vzdáleným hvězdným ostrovům. Zase a zase potkávají Perry Rhodan a jeho druzi vesmírem cestující civilizace – a narážejí na stopy mocností, které ovlivňují osudy celého kosmu.

V roce 1516 Nového galaktického letopočtu je Mléčná dráha již po dva roky kontrolována Atopickým tribunálem, stále ještě dalekosáhle tajemnou organizací, která předstírá, že se v rámci Atopického řádu stará o mír a bezpečí.

Jaké může mít Atopický řád důsledky, pocítil Perry Rhodan na vlastní kůži. Pronásledování Atopů ho zahnalo až do galaxie Larhatoon, sídla národa Larů. Larové se před jedním a půl tisíci lety jako členové Koncilu sedmi na dlouhou dobu zmocnili vlády nad Galaxií.

V Mléčné dráze jsou již fakticky u moci Atopičtí soudci a vlády galaktických národů se musejí podřídit jejich zákonům. Mnoho Galaktiků prchá do jediné soustavy, která je považována za bezpečnou – do Solárního systému. Na Zemi vyrůstá nová metropole, kterou pojmenují NOVÁ ATLANTIS...


Město Nová Atlantis na Zemi má být více než toliko dočasné útočiště pro z jejich soustavy vyhnané Arkonidany. Má se stát skutečným domovem