svazek 2741

Christian Montillon

Die Ordische Stele

Řádová stéla

vydáno: 28. února 2014    
čas děje: 19. – 21. května 1516 NGL
Perry Rhodan 2741 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Tribunál zasáhne na Auroře – a Oxtorňan si vyrazí na pekelnou cestu
z Databáze Multiversa
Hlavní postavy románu:

UFo – Předseda Galaktika je zdánlivě poražen.

Penccas Khelliod – Onryoňan se snaží působit přívětivým dojmem.

Monkey – Lord admirál USO jde v nebezpečné akce.

Ilustrace:
Perry Rhodan 2741 (Ilustrace 1)

Od doby, co lidstvo vyrazilo do vesmíru, prožilo nepředvídané, vzrušující události: Terranci – jak se nazývají příslušníci sjednoceného lidstva – nejenže za ta tisíciletí prozkoumali svou vlastní Galaxii, ale dospěli i ke vzdáleným hvězdným ostrovům. Zase a zase potkávají Perry Rhodan a jeho druzi vesmírem cestující civilizace – a narážejí na stopy mocností, které ovlivňují osudy celého kosmu.

V roce 1516 Nového galaktického letopočtu je Mléčná dráha již po dva roky kontrolována Atopickým tribunálem, stále ještě dalekosáhle tajemnou organizací, která se v rámci Atopického řádu stará o mír a bezpečí.

Jaké může mít Atopický řád důsledky, pocítil Perry Rhodan na vlastní kůži. Pronásledování Atopů ho zahnalo až do galaxie Larhatoon, sídla národa Larů. Larové se před jedním a půl tisíci lety jako členové Koncilu sedmi na dlouhou dobu zmocnili vlády nad Galaxií.

V Mléčné dráze zatím formálně stále vládne Galaktikum, veškerá jeho politika však stojí ve stínu okupantů. Jak se dalo očekávat, chce se nyní Atopický řád angažovat na hlavní galaktické planetě Auroře. Má zde být zbudována ŘÁDOVÁ STÉLA...


Protože stále není známa obrana proti onryoňanským lineárním vesmírným torpédům, musí Uldormuhecze Foelybeczt povolit instalaci řádové stély na Auroře.