svazek 2728

Michelle Stern

Die Gravo-Architekten

Gravoarchitekti

vydáno: 29. listopadu 2013    
čas děje: 12. – 19. srpna 1514 NGL
Perry Rhodan 2728 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Rozjedou nemožnou expedice – jejím cílem je spása Luny
z Databáze Multiversa
Hlavní postavy románu:

Shanda Sarmotte – Mutantka přijde na pošetilý nápad.

Toufec – Pazuzův mistr je prospěšný hned dvěma způsoby.

Pri Sipiera – Velitelka odboje bojuje se svými předsudky.

Fionn Kemeny – Vědec přeroste sám sebe.

Raphal Shilo – Rebel věří nemožnému.

Od doby, co lidstvo vyrazilo do vesmíru, prožilo nepředvídané, vzrušující události: Terranci – jak se nazývají příslušníci sjednoceného lidstva – nejenže za ta tisíciletí prozkoumali svou vlastní Galaxii, ale dospěli i ke vzdáleným hvězdným ostrovům. Zase a zase potkávají Perry Rhodan a jeho druzi vesmírem cestující civilizace – a narážejí na stopy mocností, které ovlivňují osudy celého kosmu.

V roce 1514 Nového galaktického letopočtu stojí Mléčná dráha před těžkou zkouškou: Jednak hrozí mezihvězdná válka mezi Tefrody a Bluesany, a také zde svou pravomoc prosazuje zlověstný Atopický tribunál. Perry Rhodan a imperátor Bostich byli již tribunálem odsouzeni k pěti stům letům vězení. Všechny sluneční soustavy Galaxie mají být navíc navráceny původním obyvatelům – tak jsou Arkonidané vypovězeni ze svého hlavního systému, který má připadnout Naatům.

Exekutivou tribunálu jsou Onryoňané. Ti se zmocnili vlády nad pozemským Měsícem a potáhli ho technopletivem, které Luně umožňuje cestovat vesmírem. Když se však Onryoňané pokusí přemístit Měsíc na novou pozici, pohon, sabotovaný odbojovým hnutím, zanese pozemskou družici na nebezpečné místo. Jedinou šanci teď představují GRAVOARCHITEKTI...