svazek 2727

Michelle Stern

Am Gravo-Abgrund

Nad gravopropastí

vydáno: 22. listopadu 2013    
čas děje: 10. – 11. srpna 1514 NGL
Perry Rhodan 2727 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Odporové hnutí naplánuje sabotáž – a Luna se řítí vstříc katastrofě
z Databáze Multiversa
Hlavní postavy románu:

Fheyrbasd Hannacoy – Onryoňanský kancléř stojí u gravopropasti.

Pri Sipiera – Velitelka lunárního odporu vidí rudě.

Toufec – Pazuzův mistr padne do nebezpečí.

Shanda Sarmotte – Mutantka pomáhá, kde může.

Fionn Kemeny – Vědec a YLA rozmlouvají.

Od doby, co lidstvo vyrazilo do vesmíru, prožilo nepředvídané, vzrušující události: Terranci – jak se nazývají příslušníci sjednoceného lidstva – nejenže za ta tisíciletí prozkoumali svou vlastní Galaxii, ale dospěli i ke vzdáleným hvězdným ostrovům. Zase a zase potkávají Perry Rhodan a jeho druzi vesmírem cestující civilizace – a narážejí na stopy mocností, které ovlivňují osudy celého kosmu.

V roce 1514 Nového galaktického letopočtu, který podle starého kalendáře odpovídá počátku šestého tisíciletí, patří Země k Lize svobodných Pozemšťanů. V tomto galaktickém státním útvaru se spojily tisíce slunečních soustav, na jejichž planetách sídlí lidé.

V Galaxii vládne zmatek. Jednak hrozí mezihvězdná válka, a navíc se zde angažuje zlověstný Atopický tribunál. Ten požaduje vládu nad Mléčnou drahou a v rámci oficiálního soudního přelíčení potrestal Perryho Rhodana a imperátora Bosticha pěti sty lety vězení.

Exekutivou tribunálu se zdají být Onryoňané. Ti se zmocnili vlády nad pozemským Měsícem a potáhli ho technopletivem, které Luně umožňuje cestovat vesmírem. Když se však Onryoňané pokusí přemístit Měsíc na novou pozici, ocitnou se nečekaně NAD GRAVOPROPASTÍ...