Perry Rhodan 2723 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 2723
Název:Jen 62 hodin
(Nur 62 Stunden)
Autor:Michael Marcus Thurner
Cyklus:Atopický tribunál
Vydáno poprvé:25. října 2013
Vydáno v češtině: -
Čas děje: září 1514 NGL
Tefrodi dávají ultimátum – Gucky jde do akce
z Databáze Multiversa
Hlavní postavy románu:

Gucky – Myšob jde poprvé do akce s novými schopnostmi.

Perry Rhodan – Nesmrtelný stojí před těžkým rozhodnutím.

Attilar Leccore – Terranec z přesvědčení.

Toio Zindher, Lan Meota a Satafar – Tefrodští mutanti mají za to, že jsou blízko splnění úkolu.

Od doby, co lidstvo vyrazilo do vesmíru, prožilo nepředvídané, vzrušující události: Terranci – jak se nazývají příslušníci sjednoceného lidstva – nejenže za ta tisíciletí prozkoumali svou vlastní Galaxii, ale dospěli i ke vzdáleným hvězdným ostrovům. Zase a zase potkávají Perry Rhodan a jeho druzi vesmírem cestující civilizace – a narážejí na stopy mocností, které ovlivňují osudy celého kosmu.

V roce 1514 Nového galaktického letopočtu, který podle starého kalendáře odpovídá počátku šestého tisíciletí, patří Země k Lize svobodných Pozemšťanů. V tomto galaktickém státním útvaru se spojily tisíce slunečních soustav, na jejichž planetách sídlí lidé.

V Galaxii nyní zavládl zmatek. Jednak hrozí mezihvězdná válka, a navíc se zde angažuje zlověstný Atopický tribunál. Mluvčími tribunálu jsou Onryoňané, žádající o vydání Perryho Rhodana a imperátora Bosticha. Oba mají být souzeni pro své údajné zločiny.

Ronald Tekener, zastupující velitel United Stars Organisation, se Bosticha pokusí ochránit, avšak narazí na neúprosné protivníky. Jeden z Nesmrtelných zaplatil střet životem a druhému zbývá už JEN 62 HODIN...


Cai Cheung obdrží balíček s čipem buněčné aktivace, trochou organického materiálu, který prokazatelně patří Bostichovi, a zprávou. V té se píše, že se jedná o Arkonidanův čip a byl vyjmut okolo 19:00 hodin istanbulského času. Perry Rhodan je vyzván, aby se ve známé lhůtě 62 hodin vydal Atopickému tribunálu. Jen tak zle zachránit imperátorův život. Rhodan se již rozhodl – postaví se před tribunál. Chce se na to však připravit.

Je zajištěno zřízené tělo Ronalda Tekenera a Rhodan truchlí nad ztrátou přítele. Pak se pustí do vyvíjení strategie proti Atopům. Setká se s šéfem SPL, Attilarem Leccorem, kterého mimochodem konfrontuje s tím, že si je vědom jeho skutečné identity: Leccore je potomkem Koda Aratiera – tvarového měniče Terminační kolony TRAITOR! Leccore se to ani nesnaží popřít. Protože se osvědčil jako loajální přítel a hodnotný spolupracovník, Rhodan zachová jeho tajemství. Leccore má nalézt cestu, jak Rhodana vypátrat v případě, že bude odvlečen Atopy.