Perry Rhodan 2721 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 2721
Název:Parazloděj
(Der Paradieb)
Autor:Leo Lukas
Cyklus:Atopický tribunál
Vydáno poprvé:11. října 2013
Vydáno v češtině: -
Gucky se probudí z kómatu – změněný ve změněném světě
z Databáze Multiversa
Hlavní postavy románu:

Severin Fock – Devatenáctiletý dostane šanci, pomoci svému idolu.

Andessou Bouring – Medik už léta ošetřuje zvláštního pacienta.

Muaz a Shad Riocourtovi – Psionicky nadaní sourozenci se zapletou do tragických událostí.

Gucky – Ilt se probudí – a dojde k hroznému poznání.

Čtyři dobyvatelé – Tefrodský Sbor mutantů loví nositele buněčného aktivátoru.

Od doby, co lidstvo vyrazilo do vesmíru, prožilo nepředvídané, vzrušující události: Terranci – jak se nazývají příslušníci sjednoceného lidstva – nejenže za ta tisíciletí prozkoumali svou vlastní Galaxii, ale dospěli i ke vzdáleným hvězdným ostrovům. Zase a zase potkávají Perry Rhodan a jeho druzi vesmírem cestující civilizace – a narážejí na stopy mocností, které ovlivňují osudy celého kosmu.

V roce 1514 Nového galaktického letopočtu, který podle starého kalendáře odpovídá počátku šestého tisíciletí, patří Země k Lize svobodných Pozemšťanů. V tomto galaktickém státním útvaru se spojily tisíce slunečních soustav, na jejichž planetách sídlí lidé.

V Galaxii nyní zavládl zmatek. Jednak hrozí mezihvězdná válka, a navíc se zde angažuje zlověstný Atopický tribunál. Mluvčími tribunálu jsou Onryoňané, žádající o vydání Perryho Rhodana a imperátora Bosticha. Oba mají být souzeni pro své četné zločiny.

V pozemské klinice Startaca Schroedera leží už po dva roky v kómatu jeden z nejdůležitějších pomocníků nejdůležitějším pomocníka Perryho Rhodana: myšob Gucky. Pokud by se vložil do probíhajících událostí, měl by Rhodan v rukou cenného žolíka. Jenže tomuto záměru stojí v cestě PARAZLODĚJ...