Perry Rhodan 2716 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 2716
Název:Polyportová katastrofa
(Das Polyport-Desaster)
Autor:Wim Vandemaan
Cyklus:Atopický tribunál
Vydáno poprvé:06. září 2013
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 20. července – 26. srpna 1514 NGL
Bostich vydá Perrymu Rhodanovi rozkazy – polyportprefekt má zabránit katastrofě
z Databáze Multiversa
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan – Velký administrátor Solárního impéria tentokrát přichází příliš pozdě.

Gaumarol da Bostich – Imperátor uzavírá pakt s Rhodanem.

Tyrone Kilmacthomas – Kapitán WIZARD OF OZ bojuje s PaMAky.

Pral – Stínový Maahk chce zachránit polyportový systém.

Ilustrace:
Perry Rhodan 2716 (Ilustrace 1)
© VPM kg.

Od doby, co lidstvo vyrazilo do vesmíru, prožilo nepředvídané, vzrušující události: Terranci – jak se nazývají příslušníci sjednoceného lidstva – nejenže za ta tisíciletí prozkoumali svou vlastní Galaxii, ale dospěli i ke vzdáleným hvězdným ostrovům. Zase a zase potkávají Perry Rhodan a jeho druzi vesmírem cestující civilizace – a narážejí na stopy mocností, které ovlivňují osudy celého kosmu.

V roce 1514 Nového galaktického letopočtu, který podle starého kalendáře odpovídá počátku šestého tisíciletí, patří Země k Lize svobodných Pozemšťanů. V tomto galaktickém státním útvaru se spojily tisíce slunečních soustav, na jejichž planetách sídlí lidé.

V galaxii lidstva však nyní vládne neklid. Jednak hrozí válka mezi Tefrody a Bluesany, a navíc se zde angažuje Atopický tribunál. Ten chce celý hvězdný ostrov podrobit své jurisdikci.

Mluvčími tribunálu jsou Onryoňané. Ti žádají o vydání Perryho Rhodana a imperátora Bosticha, kteří mají být souzeni pro své četné zločiny. Hlavní z těchto činů – takzvaný světopožár – se však má podle všeho odehrát ve vzdálené budoucnosti.

Oba Nesmrtelní sice uniknou svým pronásledovatelům, ale na jak dlouho? Onryoňané se snaží vyřadit polyportovou síť, transportní systém, umožňující cesty do vzdálených galaxií. Nejen Rhodan se nyní ptá: Hrozí POLYPORTOVÁ KATASTROFA?