Perry Rhodan 2713 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 2713
Název:V Moři oblaků
(Im Wolkenmeer)
Autor:Christian Montillon
Cyklus:Atopický tribunál
Vydáno poprvé:16. srpna 2013
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 29. července – 2. srpna 1514 NGL
Lunární odpor nespí – výpad do Mare Nubium
z Databáze Multiversa
Hlavní postavy románu:

Leza Vlyoth – Maršál Atopického tribunálu zkusí zachránit svou pověst dokonalého lovce.

Shanda Sarmotte – Telepatka sonduje lunární situaci.

Fionn Kemeny – Vědec pátrá po tajemství technokrusty.

Pri Sipiera – Velitelka lunárního odporu se musí učit prosadit.

Angh Pegola – Rebel sleduje vlastní cíle.

Ilustrace:
Perry Rhodan 2713 (Ilustrace 1)
© VPM kg.

Od doby, co lidstvo vyrazilo do vesmíru, prožilo nepředvídané, vzrušující události: Terranci – jak se nazývají příslušníci sjednoceného lidstva – nejenže za ta tisíciletí prozkoumali svou vlastní Galaxii, ale dospěli i ke vzdáleným hvězdným ostrovům. Zase a zase potkávají Perry Rhodan a jeho druzi vesmírem cestující civilizace – a narážejí na stopy mocností, které ovlivňují osudy celého kosmu.

V roce 1514 Nového galaktického letopočtu, který podle starého kalendáře odpovídá počátku šestého tisíciletí, patří Země k Lize svobodných Pozemšťanů. V tomto galaktickém státním útvaru se spojily tisíce slunečních soustav, na jejichž planetách sídlí lidé.

Avšak na pozemském Měsíci se usadila cizí mocnost a zahalila Lunu do tajemné technokrusty. Onryoňané žádají jménem Atopického tribunálu vydání Perryho Rhodana a imperátora Bosticha – tito dva Nesmrtelní mají být souzeni pro své četné zločiny. Hlavní z těchto činů – takzvaný světopožár – se však má podle všeho odehrát ve vzdálené budoucnosti.

Zatímco se Perrymu Rhodanovi podařil útěk z Měsíce, jeho průvodci zůstali po boku lunárního odporu. Chtějí blíže poznat tajemného nepřítele a pokud možno mu i uškodit. Nová cesta za tajemstvím Luny vede DO MOŘE OBLAKŮ...