Perry Rhodan 2700 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 2700
Název:Technoměsíc
(Der Techno-Mond)
Autor:Andreas Eschbach
Cyklus:Atopický tribunál
Vydáno poprvé:17. května 2013
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 15. - 19. června 1514 NGL
Smrtící tajemství Luny - Perry Rhodan zase jednou startuje do kosmu
z Databáze Multiversa
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan – Terranec se chystá na cestu, která v něm probouzí vzpomínky.

Cai Cheung – Solární premiérka si dělá starosti.

Plukovník Anna Patoman – Velitelka kosmické lodi obhajuje pozemské hodnoty.

Viccor Bughassidow – Legendární multimiliardář pátrá v temnotě po slávě objevitele.

Tamaron Vetris-Molaud – Tefrod provokuje galaxii.

Od doby, co lidstvo vyrazilo do vesmíru, prožilo nepředvídané, vzrušující události: Terranci – jak se nazývají příslušníci sjednoceného lidstva – nejenže za ta tisíciletí prozkoumali svou vlastní Galaxii, ale dospěli i ke vzdáleným hvězdným ostrovům. Zase a zase potkávají Perry Rhodan a jeho druzi vesmírem cestující civilizace – a narážejí na stopy mocností, které ovlivňují osudy celého kosmu.

V roce 1514 Nového galaktického letopočtu, který podle starého kalendáře odpovídá počátku šestého tisíciletí, patří Země k Lize svobodných Pozemšťanů. V tomto galaktickém státním útvaru se spojily tisíce slunečních soustav, na jejichž planetách sídlí lidé.

Avšak právě Měsíc, nejbližší souputník Terry, je nyní Pozemšťanům zcela cizí. Už několik let se halí do neprostupného pole a jeho povrch je podivně zdeformován. Kdo by na něm chtěl přistát, riskuje život.

Perry Rhodan však tuší, že se Luna stala hrozbou pro Zemi, a musí tedy jednat. Jeho cílem je TECHNOMĚSÍC...


Když se Sluneční soustava dne 17. ledna 1470 NGL pozemského času vrátila na svoje dědičné místo v standardním univerzu, uplynulo tu již 33 let. Píše se rok 1503 NGL, a na základě dlouhé absence hlavního světa Ligy svobodných Pozemšťanů se v Mléčné dráze leccos změnilo. Země již není sídlem vlády LSP. Arun Joschannan byl zvolen novým Prvním Pozemšťanem. Světy Sluneční soustavy mají svou vlastní vládu, sídlící v Solárním domě na Teře. Ministerským předsedou je Solární premiér Cai Cheung.