Perry Rhodan 2694 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 2694
Název:Labyrint smrti
(Todeslabyrinth)
Autor:Susan Schwartz
Cyklus:Neuroversum
Vydáno poprvé:05. dubna 2013
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 12. – 14. ledna 1470 NGL
Terrancovo poslední rozhodnutí – jeho smrt by mohla být klíčem
z Databáze Multiversa
Hlavní postavy románu:

Shamsur Routh – Žurnalista je u konce cesty.

Saram Ialtek – Medik bere svou odpovědnost velice vážně.

Palko – Ošetřovatel uzavře přátelství s umírajícím.

Anicee Ybarri – Shamsurova dcera přichází na poslední návštěvu.

Chourtaird – Nový vládce Sayporanů navštíví pozemského nevlastního syna.

Ilustrace:
Perry Rhodan 2694 (Ilustrace 1)
© VPM kg.

Píše se rok 1470 Nového galaktického letopočtu – to odpovídá roku 5057 křesťanského kalendáře. Sluneční soustava beze stopy zmizela ze svého dědičného místa v kosmu.

Domovina lidstva byla transferována do miniaturního univerza, kde mají lidé nové, zvláštní sousedy. Reginaldu Bullovi se po četných střetech podaří s těmito ne právě přátelskými národy sjednat mír.

Nyní se Terranci musí obávat příchodu QIN SHI, negativní superinteligence, která vytvořila tento kapesní vesmír. Nepřátelská entita však nemá ani tušení, že se její pomocné národy postavily po bok lidí.

Jedním z lidí, které události zasáhly nejvíce, je Shamsur Routh – aby získal zpět od Sayporanů svou dceru, odvážil se všeho. A ačkoli by bez něho sotva bylo míru, ztratil reportér vše: rodinu, rozum a život. Jeho poslední cesta nyní končí v LABYRINTU SMRTI...


Shamsur Routh je přestěhován na kliniku Ralpha Artura v Terranii, neboť se jeho stav rapidně zhoršuje. Medik Saram Ialtek a ošetřovatel Palko, který se s Routhem spřátelí, pro pacienta nemohou mnoho udělat, neboť nevědí, proč postupně zanikají synapse v reportérově mozku. Novinářova krátkodobá paměť je už velice vážně poškozena, a zmatený Routh tak často ani neví, kdo a kde je. Jasné chvilky, během nichž si je Routh bolestně vědom své situace, jsou stále vzácnější. Jeho stav ještě zhorší selhávající orgány.

V této chvíli nabízí svou pomoc Chourtaird. Ialtekovi tvrdí, že Routh má ještě sehrát důležitou roli. Medik se obává, že chce Sayporan pouze pacientovy orgány a nedůvěřuje mu proto. Přesto je Chourtairdovi umožněno čekat na klinice na Routhův konec.