Perry Rhodan 2693 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 2693
Název:Vzpoura na BÁZI
(Meuterei auf der BASIS)
Autor:Susan Schwartz
Cyklus:Neuroversum
Vydáno poprvé:28. března 2013
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 11. – 16. ledna 1470 NGL
Terranci v cizí galaxii – chtějí zpět do Mléčné dráhy
z Databáze Multiversa
Hlavní postavy románu:

Heatha Neroverde – Agentka SPL „v zácviku“ sleduje stopu.

Sigma Essibili – Manažer se stává mluvčím.

Plukovník Electra Pauk – Algustranka se stane rukojmím.

Plukovník Derrayn Anrene – Vojenský velitel čelí paličatým civilistům.

Mariini – Talentovaná prodavačka šperků.

Ilustrace:
Perry Rhodan 2693 (Ilustrace 1)
© VPM kg.

Píše se rok 1470 Nového galaktického letopočtu – to odpovídá roku 5057 křesťanského kalendáře. Sluneční soustava beze stopy zmizela ze svého dědičného místa v kosmu.

Domovina lidstva byla transferována do miniaturního univerza, kde mají lidé nové, zvláštní sousedy. Reginaldu Bullovi se po četných střetech podaří s těmito ne právě přátelskými národy sjednat mír.

Nyní se Terranci musí obávat příchodu QIN SHI, negativní superinteligence, která vytvořila tento kapesní vesmír. Nepřátelská entita však nemá ani tušení, že se její pomocné národy postavily po bok lidí.

V Escalianu se mezitím pod náporem jednotek QIN SHI rozpadá do nedávna uspořádaná struktura „Říše harmonie“. Zatímco Perry Rhodan a jeho druzi absolvují téměř beznadějný boj a snaží se zabránit vítězství negativní superinteligence, doje jinde v Escalianu ke VZPOUŘE NA BÁZI...


Pomocné čluny BÁZE se nalézají poblíž Zemi podobné planetě, daleko od v Escalianu zuřících bitev. Mnoho Galaktiků, především civilistů, je toho názoru, že je Perry Rhodan nechal na holičkách. Po Nesmrtelném není totiž ani potuchy, ačkoli slíbil, že pomocná plavidla brzy vyzvedne.