svazek 2689

Christian Montillon

Kristall-Labyrinth

Krystalový labyrint

vydáno: 01. března 2013    
čas děje: leden 1470 NGL
Perry Rhodan 2689 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Společenství čtyř – jednota je rozbita
z Databáze Multiversa
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan – Nesmrtelný hledá ochranu před krystalovým labyrintem.

Gucky – Myšob rozšíří své zoologické znalosti.

QIN SHI – Negativní superinteligence žere.

Noser Netbura – Král v nesnázích.

Craton Yukk – Velitel s ledovou maskou se brání před beztělým nepřítelem.

Ilustrace:
Perry Rhodan 2689 (Ilustrace 1)

Píše se rok 1470 Nového galaktického letopočtu – to odpovídá roku 5057 křesťanského kalendáře. Sluneční soustava beze stopy zmizela ze svého dědičného místa v kosmu.

Domovina lidstva byla transferována do miniaturního univerza, kde mají lidé nové, zvláštní sousedy. Když už se zdá Terra ztracená, Reginaldu Bullovi se podaří uzavřít s protivníkem dohodu. Spentové dostali ze Slunce vyvrženou mrtvolu superinteligence ARCHETIM a Sayporani podporu pro svůj osvobozenecký boj s kastou „Pai“.

Perry Rhodan mezitím přibyl do čtyř galaxií Říše Escalian. Panství TANEDRARS se však ocitlo pod útokem úhlavního nepřítele – negativní superinteligence QIN SHI – a hrozí mu záhuba.

TANEDRAR samotná uprchla a na planetě Pean vyhledala úkryt u svých „kmotrů“. Perry Rhodan a jeho přátelé chtějí superinteligenci pomoci. Jejich cesta vede skrze KRYSTALOVÝ LABYRINT...


QIN SHI se chystá pohltit TANEDRAR. Stejně tak hodlá naložit se všemi Escaliany, které se superinteligencí pojí Escaran. Taková „hostina“ má být nejvydatnější, jakou kdy negativní entita zakusila. Pokud QIN SHI zhltne celou mentální energii TANEDRAR a obsahy vědomí nespočetných miliard inteligentních tvorů, vznikne něco bezprecedentního, bytost mimo rámec doposud známé kosmické evoluce.

Perry Rhodan, Gucky, Alaska Saedelaere a Nemo Partijan zůstanou nepovšimnuti v howalgoniové jeskyni. Trpí však pod vlivem záření krystalů. Postižen je zejména Partijan, který pomalu umírá. Všichni čtyři jsou hyperenergetickými provazci spojeni s TANEDRAR. Rhodan a Gucky mají vize aktuálních událostí v Escalianu, v nichž se bizarním způsobem mísí realita a halucinace. Terranec vede jako náhrada za zmizelého kancléře Orse Tafallu po boku Cratona Yukka beznadějný boj proti invazorům. Myšob se opět nachází v zoo na Peanu. Později Gucky zažije, jak se král Noser Netbura pokouší přimět Xylthy ke změně stran, avšak ztroskotá a obětuje svůj život.

Rhodan a Gucky se probudí. Gucky věří, že dvě části čtyřentity TANEDRAR už neexistují...