Perry Rhodan 2684 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 2684
Název:Zástava Spentům
(Ein Pfand für die Spenta)
Autor:Marc A. Herren
Cyklus:Neuroversum
Vydáno poprvé:25. ledna 2013
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 13. – 14. prosince 1469 NGL
Chystá se krádež planety – Reginald Bull je v domově Sluncařů
z Databáze Multiversa
Hlavní postavy románu:

Prester Jellicoe – Velitel LAERTESU se o vše nejradši stará osobně.

Reginald Bull – Rezident vyhrožuje falešnými vzpomínkami.

Shanda Sarmotte – Jiskrová mutantka hledí do prázdných domů.

Chourtaird – Sayporan zprostředkuje dohodu mezi Terranci a Spenty.

Paitäcc – Inspektor má rád svou práci.

Ilustrace:
Perry Rhodan 2684 (Ilustrace 1)
© VPM kg.

Píše se rok 1470 Nového galaktického letopočtu – to odpovídá roku 5057 křesťanského kalendáře. Sluneční soustava beze stopy zmizela ze svého dědičného místa v kosmu.

Domovina lidstva byla transferována do miniaturního univerza, kde mají lidé nové, zvláštní sousedy. Situace se vyhrotí, když je Terry obsazena nepřáteli a Slunce zahaleno do neprostupné vrstvy. Od té chvíle bojují Pozemšťané o holé přežití.

Hlavním protivníkem jsou přitom Spentové, kteří si říkají Sluncaři – jejich manipulace se Sluncem málem přivodily celému lidstvu mrazivou smrt. Jak se zdá, tyto bytosti mají jen jediný cíl: Chtějí ze Sol vytáhnout mrtvé tělo superinteligence ARCHETIM. Jelikož se jim to napoprvé nepodařilo, obalily hvězdu vrstvou „efemerální hmoty“. Reginald Bull se pokouší tuto clonu zrušit, aby mohl planety Solárního systému opět zaplavit svit jejich Slunce.

Se Spenty se prozatím nepodařilo komunikovat, proto je třeba nasadit nového spojence: Sayporany. Jeden z nich otevře Bullymu průchod do domovské soustavy Sluncařů. Posléze je však požadována ZÁSTAVA SPENTŮM...


Chourtaird je připraven přimluvit se Spentů za Terrance. Sluncaři mají odstranit fimbulkrustu a tím znovu zažehnout Slunce, na oplátku pak Pozemšťané umožní extrakci těla ARCHETIM. Reginald Bull, Shanda Sarmotte a Sayporan letí na palubě 800 metrové bitevní loď LAERTES do soustavy Světlosprávce, kam dorazí 14. prosince 1469 NGL. Velitelem plavidla třídy APOLLO je plukovník Prester Jellicoe, pro svou výšku 2,20 metru přezdívaný „Žirafa“.