Perry Rhodan 2656 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 2656
Název:Komando Feynman
(Das Feynman-Kommando)
Autor:Wim Vandemaan
Cyklus:Neuroversum
Vydáno poprvé:13. července 2012
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 22. – 26. listopadu 1469 NGL
Rhodan a Pozemský Rezident – boj proti okupantům Terry
z Databáze Multiversa
Hlavní postavy románu:

Reginald Bull – Terranský Rezident opustil Zemi.

Rhodan – Říká, že zná Zemi jen letmo.

Shamsur Routh – Terranec se chce vrátit na Zemi.

Toufec – Tajemný bojovník je dítkem Země.

Shanda Sarmotte – Mutantka se z Rezidentova pověření vydá na Zemi.

Ilustrace:
Perry Rhodan 2656 (Ilustrace 1)
© VPM kg.

Píše se rok 1469 Nového galaktického letopočtu – to odpovídá roku 5056 křesťanského kalendáře. Z doposud nevyjasněných příčin zmizela Sluneční soustava se všemi svými světy a jejich obyvateli ze známého Univerza.

Domovina lidstva byla transferována do miniaturního vesmíru, kde mají Pozemšťané nové, nepříliš přátelské sousedy. Od té doby lidstvo bojuje o holé přežití.

O záhadné rase Spentů toho lidé příliš mnoho nevědí, je pouze jisté, že ve středu zájmu těchto tvorů leží Slunce. Podle jejich názoru je hvězda Sol znesvěcena přítomností mrtvoly superinteligence ARCHETIM. Proto srdce systému zahalili do neprostupné vrstvy. Jinak se to má s Fagesy – ti vidí v lidech sprosté zloděje, kteří zcizili tělo jejich zemřelé superinteligence a žádají odplatu.

S Fagesy úzce spolupracují Sayporani, kteří hodlají „přeformátovat“ lidstvo. Za této nepřehledné situace se do událostí zaplete ještě další síla – tou je KOMANDO FEYNMAN...


TOLBA dorazí dne 22. listopadu 1469 NGL do Kastelu. Muže, který vystoupí z lodi, osobně přivítá Reginald Bull – není to však očekávaný Perry Rhodan, ale jeho syn Delorian. Ten se dle svých slov již delší čas neangažuje jako kronikář ID a chce nyní namísto otce zasáhnout proti okupantům Solárního systému. Delorian vysvětluje, s ním do Sluneční soustavy přichází spolek Hvězdná důstojnost. K tomu ostatně patří i Toufec. Záměr společenství spočívá v sestavení komanda Feynman. Nic dalšího Rhodanův syn neprozradí, vyzve však Bulla, aby ho na palubě TOLBY doprovodil na Zemi. Rezident není právě nadšený, a s nedůvěrou sleduje účinek, který má Delorian na posádku Kastelu: Galaktici vidí v Rhodanovu synovi jakéhosi spasitele.