Perry Rhodan 2652 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 2652
Název:Sen čistých myšlenek
(Traum der wahren Gedanken)
Autor:Susan Schwartz
Cyklus:Neuroversum
Vydáno poprvé:15. června 2012
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 26. – 28. listopadu 1469 NGL
Na arkonském koloniálním světě – imperátorův důvěrník odhalí spiknutí
z Databáze Multiversa
Hlavní postavy románu:

Tormanac da Hozarius – Imperátorův poradce se odebere na vzdálený koloniální svět Křišťálového impéria.

Ghlesduul – Naat má plné ruce práce, aby ochránil svého pána.

Mapoc da Akkat – Vládce Travnoru vítá důvěrníka imperátora Bosticha.

Vlck, Knfl , Robff, Uwtn, Rcst, Brcl, Stozi – Unithané Travnoru se zorganizují.

Kormph – Unithan musí ubránit svůj národ proti mocným Travnoru.

Ilustrace:
Perry Rhodan 2652 (Ilustrace 1)
© VPM kg.

Píše se rok 1469 Nového galaktického letopočtu – to odpovídá roku 5056 křesťanského kalendáře. Z doposud nevyjasněných příčin zmizela Sluneční soustava se všemi svými světy a jejich obyvateli ze známého Univerza.

Domovina lidstva byla transferována do miniaturního vesmíru, kde mají Pozemšťané nové, nepříliš přátelské sousedy. Situace se brzy vyhrotí, když jsou solární planety obsazeny invazory a Slunce samotné je zahaleno do neprostupné vrstvy. Od té doby lidstvo bojuje o přežití.

O těchto událostech nemá Perry Rhodan ani potuchy. Na palubě legendární BÁZE se nedobrovolně přenesl do dvojité galaxii Chanda. Zde byl zahájen program, který BÁZI nejprve rozebral na díly a následně ji přetvořil do podoby dvou samostatných kulovitých těles.

V Mléčné dráze se mezitím odehrávají politické změny, všechny události však neprobíhají na velkém galaktickém jevišti. Nikdo tak zpočátku netuší, co je SEN ČISTÝCH MYŠLENEK...


Tormanac tu Hozarius je „poradce“ arkonidského imperátora, muž s dalekosáhlými pravomocemi a velkou osobní mocí, o jeho funkci však ví jen málokdo. Je Bostichovou pravou rukou a vyřizuje pro něho nejrůznější úkoly – často bez imperátorova vědomí. V současné době se do středu poradcova zájmu dostala planeta Travnor. Jde o významné hyperkrystalové ložisko v držení Mapoca da Akkat, kterého Tormanac považuje za člena zlopověstného politického spolku jménem Ark'Tussan. Aby zorganizoval potřebné vyšetřování, Tormanac se svým přítelem a osobním strážcem, Naatem Ghlesduulem, osobně odcestuje na Travnor. Po dvou vražedných atentátech a pozdější večeři v Mapocově usedlosti si je Tormanac jist, že jeho hostitel skutečně náleží k Ark'Tussanu, avšak za pokusy o vraždu nestojí on sám, nýbrž jeho synovec Anelag. Ghlesduul nalezne atentátníka, prostého Anelagova úředníka jménem Herm Porlt. Muž cosi blábolí o zrodové plazmě, nádrži skutečných myšlenek v podzemním zařízení, a o Badakkovi.

Mezitím se utiskovaní unithanští dělníci organizují do jakéhosi odborového hnutí a vyšlou svého mluvčího Kormpha k Anelagovi. Arkonidan vůbec nepustí Kormpha ke slovu, pouze mu oznámí, že všechny hyperkrystaly zpracující továrny budou přemístěny na Travsheyn, měsíc Travnoru. Unithané mají být přestěhováni spolu s továrnami. Na zpáteční cestě je Kormph unesen roboty a ponořen do nádrže s kapalinou, která vnikne do jeho těla. Prakticky tak ztrácí svobodnou vůli. Po návratu se snaží přesvědčit své soukmenovce, aby se vzdali svých domovů a v budoucnu žili na Travsheynu. Kormphův stav se postupně zhoršuje. Předvídá, že se musí vrátit do nádrže, jinak je s ním konec. Jeho přátelé Vlck, Knfl, Robff, Stozi, Uwtn, Rcst a Brcl mu chtějí pomoci.

Také Tormanac je na cestě k podzemnímu zařízení, kde se nachází tajemná nádrž, a sice bez doprovodu. Padne do rukou zvláštní válcovité bytosti, která ho ochromí. Je ponořen do nádrže s olejovitou, rosolovitou kapalinou. Zatímco se mu substance prodírá do těla, pocítí cizí myšlenky. Tak jsou odkryty vzpomínky, které Tormanac před dávnými časy vytlačil ze svého vědomí...