svazek 2647

Leo Lukas

Der Umbrische Gong

Umbrišský gong

vydáno: 11. května 2012    
čas děje: 04. – 22. listopadu 1469 NGL
Perry Rhodan 2647 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Hon v Terrania City – Stín bojuje proti věčnému soumraku
z Databáze Multiversa
Hlavní postavy románu:

Fydor Riordan – Jeho duel se Stínem vstupuje do dalšího kola.

Toufec – Ani fantóm z Terranie není nezranitelný.

Sharoun Beffegor a Undine Comerell – Spolužačky spojuje srdečná antipatie.

Reginald Bull a Homer G. Adams – Nositelé buněčného aktivátoru sbírají dílky skládačky.

Ilustrace:
Perry Rhodan 2647 (Ilustrace 1)

V Mléčné dráze se píše rok 1469 Nového galaktického letopočtu – to odpovídá roku 5056 křesťanského kalendáře. Po zmizení Sluneční soustavy a všech v ní žijících Pozemšťanů se situace v domovské galaxii lidstva zásadně změnila.

Z původního stanoviště Slunce se stal nebezpečný Sektor nula, přičemž celou oblast uzavřely jednotky Galaktiků. Všichni se horečnatě snaží zjistit, co se vlastně se Solárním systémem stalo. Celou věc navíc komplikuje skutečnost, že byla „unesena“ BÁZE, na jejíž palubě se nacházel Perry Rhodan. Z konference na planetě Maharani alespoň vzešlo provizorní vedení Ligy svobodných Pozemšťanů.

Zatímco Perry Rhodan a Alaska Saedelaere bojují proti z dlouhého spánku se probudivší superinteligenci QIN SHI, Sluneční soustava byla unesena ze svého místa ve vesmíru a uzavřena v anomálii, kde se musí lidstvo bránit třem cizím národům: Spentové přitom zahalili Sol do neprostupného závoje, Fagesy obsadili Terru a Sayporani unesli pozemské děti na svůj svět Gadomenáju, aby je přeformátovali. Když se mladiství vrací na Zemi, přinášejí sebou dar – UMBRIŠSKÝ GONG...