Perry Rhodan 2645 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 2645
Název:Město bez tajemství
(Die Stadt ohne Geheimnisse)
Autor:Wim Vandemaan
Cyklus:Neuroversum
Vydáno poprvé:27. dubna 2012
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 14. října – 14. listopadu 1469 NGL
Terranec dosáhnul Anboleisu – a prožije lesk a zkázu mentronického věku
z Databáze Multiversa
Hlavní postavy románu:

Shamsur Routh – Žurnalista dosáhnul města bez tajemství.

Anicee Ybarri – Mladá žena se už déle nepovažuje za Pozemšťanku.

Zachary Cranstoun – Vědec pracuje z druhé strany smrti.

Busech Bucphol – Thanatotekt se stává porodníkem nové technologie.

Ilustrace:
Perry Rhodan 2645 (Ilustrace 1)
© VPM kg.

V Mléčné dráze se píše rok 1469 Nového galaktického letopočtu – to odpovídá roku 5056 křesťanského kalendáře. Po zmizení Sluneční soustavy a všech v ní žijících Pozemšťanů se situace v domovské galaxii lidstva zásadně změnila.

Z původního stanoviště Slunce se stal nebezpečný Sektor nula, přičemž celou oblast uzavřely jednotky Galaktiků. Všichni se horečnatě snaží zjistit, co se vlastně se Solárním systémem stalo. Celou věc navíc komplikuje skutečnost, že byla „unesena“ BÁZE, na jejíž palubě se nacházel Perry Rhodan. Z konference na planetě Maharani alespoň vzešlo provizorní vedení Ligy svobodných Pozemšťanů.

Zatímco Perry Rhodan a Alaska Saedelaere bojují proti z dlouhého spánku se probudivší superinteligenci QIN SHI, Sluneční soustava byla unesena ze svého místa ve vesmíru a uzavřena v anomálii, kde se musí lidstvo bránit třem cizím národům: Spentové přitom zahalili Sol do neprostupného závoje, Fagesy obsadili Terru a Sayporani unesli pozemské děti na svou domovskou planetu Gadomenáju, aby je „přeformátovali“ do nové podoby. Žurnalista Shamsur Routh sleduje stopu dětí a dostane se do Anboleisu – do MĚSTA BEZ TAJEMSTVÍ...