svazek 2632

Wim Vandemaan

Die Nacht des Regenriesen

Noc dešťových obrů

vydáno: 27. ledna 2012    
čas děje: 5. říjen 1469 NGL
Perry Rhodan 2632 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Lidstvo ve Fimbulzimě – Sluneční soustava se stává cílem děsivé mocnosti
z Databáze Multiversa
Hlavní postavy románu:

Reginald Bull – Pozemský Rezident bojuje o přežití Sluneční soustavy.

Geronimo Abb – Mladý Terranec zažije Fimbulzimu.

DayScha – Cheborparnka doprovází Geronima.

Helia Margaud – Hyperfyzička dospěje na zapečetěnou loď.

Syn Nocizrakého – Utrofarský astronaut se vydá na cestu.

Ilustrace:
Perry Rhodan 2632 (Ilustrace 1)

V Mléčné dráze se píše rok 1469 Nového galaktického letopočtu – to odpovídá roku 5056 křesťanského kalendáře. Po zmizení Sluneční soustavy a všech v ní žijících Pozemšťanů se situace v domovské galaxii lidstva zásadně změnila.

Z původního stanoviště Slunce se stal nebezpečný Sektor nula, přičemž celou oblast uzavřely jednotky Galaktiků. Všichni se horečnatě snaží zjistit, co se vlastně se Solárním systémem stalo. Celou věc navíc komplikuje skutečnost, že byla „unesena“ BÁZE, na jejíž palubě se nacházel Perry Rhodan.

Není divu, že na mnoha místech Galaxie panuje neklid. Země byla důležitým politicko-ekonomickým centrem a všichni již pocítili důsledky jejího zmizení. Z konference na planetě Maharani vzešlo provizorní vedení Ligy svobodných Pozemšťanů.

Avšak kde je Sluneční soustava? Jak se zdá, byla přesunuta do vlastního miniaturního univerza, do „anomálie“. Tam však lidstvo není samo: Oblast obývají také Sayporani a Sluncaři, a právě oni zde zřejmě mají hlavní slovo. Sešlou na Slunce a jeho planety Fimbulzimu – a díky tomu přichází NOC DEŠŤOVÝCH OBRŮ...