Perry Rhodan 2631 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 2631
Název:Hodina clony
(Die Stunde der Blender)
Autor:Marc A. Herren / Christian Montillon
Cyklus:Neuroversum
Vydáno poprvé:20. ledna 2012
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 1379 NGL1469 NGL
Světobič je opět nasazen do akce – začíná zoufalý boj o záchranu planety
z Databáze Multiversa
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan – Terranec sleduje dílo Světobiče.

Tokun Gavang – Dosanthi promění strach v agresivitu.

Vetela – Xylth po celý život sleduje svého nepřítele.

Kaowen – Protektor chce prokázat svou cenu.

Terahyr – Staré Xylth se nalézá na Meloudilu, odkladišti gardy.

Ilustrace:
Perry Rhodan 2631 (Ilustrace 1)
© VPM kg.

V Mléčné dráze se píše rok 1469 Nového galaktického letopočtu – to odpovídá roku 5056 křesťanského kalendáře. Po zmizení Sluneční soustavy a všech v ní žijících Pozemšťanů se situace v domovské galaxii lidstva zásadně změnila.

Z původního stanoviště Slunce se stal nebezpečný Sektor nula, přičemž celou oblast uzavřely jednotky Galaktiků. Všichni se horečnatě snaží zjistit, co se vlastně se Solárním systémem stalo. Celou věc navíc komplikuje skutečnost, že byla „unesena“ BÁZE, na jejíž palubě se nacházel Perry Rhodan.

Není divu, že na mnoha místech Galaxie panuje neklid. Země byla důležitým politicko-ekonomickým centrem a všichni již pocítili důsledky jejího zmizení. Z konference na planetě Maharani vzešlo provizorní vedení Ligy svobodných Pozemšťanů.

Perry Rhodan mezitím bojuje ve válkami zmítané dvojité galaxii Chanda proti QIN SHI. Tato tajemná bytost panuje nad nesčetnými vojáky z různých národů a je téměř nepopiratelnou vládkyní Chandy, v neposlední řadě i díky mocnému Světobiči. Právě této zbrani se Rhodan snaží zabránit v ničivém díle – a tak nastává HODINA CLONY...


Jsme zpět v roce 1379 NGL. Již několik týdnů po jeho proměně v Ogok-Atimpalu – „Době bázně“ – se Tokun Gavang zotaví natolik, že získá většinu svých starých sil. Nechá se přeložit na svou domovskou planetu, kde slouží po celých následujících devadesát let. V roce 1469 NGL je ohlášeno, že se k Meloudilu blíží Světobič. Když se pak dostaví vesmírné koráby Gardy QIN-SHI a uzavřou celý systém, stane se jistotou nepochopitelné: QIN SHI se chystá napadnout hlavní svět vlastního pomocného národa, aby zahubil miliardy Dosanthi a posílil se jejich životní energií. Evakuace je nemožná; všechny velkokapacitní lodi byly znehybněny nadřazenými povely. Osud Dosanthi je zdá být zpečetěn.

CHANDORY následuje Světobič do soustavy Pytico. Regius a ostatní představitelé hnutí odporu neuvažují o nasazení clony – když se chce QIN SHI oslabit zničením vlastního pomocného národa, potom ať si superinteligence poslouží. Perry Rhodan však takový přístup nehodlá strpět. Objasní Iothonům, že Zoufalý odpor by nečinností poškodil sám sebe. Záchrana Dosanthi se může stát znamením, které na stranu ilegálního hnutí přetáhne celé národy. Tokun a Terahyr, starý Xylth, který s ním spolupracuje, skutečně vyzvou obyvatele planety k odporu proti útočníkům. Dojde k boji proti vojsku Gardy QIN-SHI, které bylo vysazeno na Meloudil.

Mezitím byly dále vylepšeny bóje clony, takže Světobič není schopen zahájit činnost. Jenže krátce před uplynutím 37 hodinové lhůty začínají bóje opět selhávat. Rhodan má už jen jedinou šanci, jak zabránit katastrofě. Musí Světobič pomocí svého controlleru přimět k restartu systémů. Aby to bylo možné, musí se ke zbrani přiblížit v pomocném člunu. To je velký hazard, neboť soustavu pročesávají Kaowenovy bojové lodi a pátrají po protivnících. Rhodanův plán vyjde. Controller získá přístup ke Světobiči a rudě žhnoucí ochranná clona kolem zbraně zanikne. Ze Světobiče se vylíhne vyhořelá, modifikovaná obchodní hvězda. Zbraň pracuje jen krátce, pak ji zastihne rozkaz controlleru.

Na Meloudilu zvítězí Tokunovi a Terahyrovi bojovníci nad protivníky. Také Vetela, Tokunova nemesis, který se nikdy nezřekl svých podezření a následoval soka až na Meloudil, zahyne při krátké aktivaci Světobiče. Zbraň opustí soustavu a stáhne se do vzdálenosti 20 světelných let. Perry Rhodan požádá o transport ke křižníku BÁZE SICHOU-1. Kaowen je předvolán před QIN SHI...