svazek 2619

Wim Vandemaan

Planet der Formatierer

Planeta formovačů

vydáno: 28. října 2011    
čas děje: 12. září – 3. října 1469 NGL
Perry Rhodan 2619 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Terranci na Světoblouku – a ve věžích planety Gadomenája
z Databáze Multiversa
Hlavní postavy románu:

Shamsur Routh – Pozemský žurnalista dosáhne Gadomenáji.

Anicee – Mladá Pozemšťanka je přeformována.

Dindirri – Komorná provádí skrz město Sayporanů.

Chourtaird – Routhův pěstoun.

Bry – Swoon z Routhovy minulosti.

Ilustrace:
Perry Rhodan 2619 (Ilustrace 1)

V Mléčné dráze se píše rok 1469 Nového galaktického letopočtu – to odpovídá roku 5056 křesťanského kalendáře. Situace Pozemšťanů se po krátkém období míru prudce změnila: Celá Sluneční soustava byla neznámými silami uvězněna v miniaturním univerzu.

Do Sluneční soustavy vpadly hřebíkovité koráby tajemných Spentů. Tito cizorodí „Sluncaři“ považují pozemskou hvězdu za znesvěcenou a chtějí ji zničit. Na vině je mrtvé tělo superinteligence ARCHETIM, pohřbené uvnitř Slunce. Aby oddělili korpus entity, Spentové uhasili termonukleární reakce ve hvězdě.

Zvláštní mimozemšťané – Augurové neboli Sayporani – začali na Zemi ovlivňovat děti a mladistvé, aby lidstvo „přeformovali“ do nové podoby. Beze stopy byly těmito bytostmi uneseny tisíce lidí. Jedním z unesených je reportér Shamsur Routh, který doufá, že z rukou cizinců osvobodí svou dceru. Nyní může začít pátrat na PLANETĚ FORMOVAČŮ...


Shamsur Routh se dne 12. září 1469 NGL objeví – jako všichni ostatní Augury unesení Terranci – ve městě Whya na Gadomenáje, jedné z pěti planet Světoblouku, který po identické dráze obíhají kolem slunce Banteira.