Perry Rhodan 2613 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 2613
Název:Agent superinteligence
(Agent der Superintelligenz)
Autor:Michael Marcus Thurner
Cyklus:Neuroversum
Vydáno poprvé:16. září 2011
Vydáno v češtině: -
Čas děje: září 1469 NGL
Je to neprůhledný humanoid – a stojí ve službách vyšší mocnosti
z Databáze Multiversa
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan – Terranec se musí rozhodnout pro nebo proti novému známému.

Protektor Kaowen – Xylth zajme dva podezřelé členy posádky BÁZE.

Trasur Sargon – Ertrusan se postaví svému strachu.

Ennerhahl – Tajemný si nechá nakouknout do karet.

V Mléčné dráze se píše rok 1469 Nového galaktického letopočtu – to odpovídá roku 5056 křesťanského kalendáře. Krutá, ale naštěstí krátká válka proti Frekvenční monarchii skončila před šesti lety. Naděje na delší epochu míru však brzy vzaly za své, neboť se probudila tajemná moc QIN SHI a následně proběhlo několik zjevně souvisejících událostí:

Alaska Saedelaere, pátrající s lodí SVÍTIVOST po nezvěstné vyslankyni Kosmokratů Samburi Yuře, dorazil do Říše harmonie. Při prvním setkání s vévodkyní však došlo k nedorozumění a Alaska zůstal uvězněn v Paláci harmonie pouze v doprovodu trpasličího robota Eroina Bleskače.

Sluneční soustava byla neznámou silou přesunuta do cizího, uazvřeného vesmíru a tajemní Augurové začali na Zemi ovlivňovat děti a mladistvé, aby lidstvo „přeformovali“ do nové podoby.

Perryho Rhodana to zaválo do válkou zmítané dvojité galaxie Chanda, kde se snaží nalézt bezpečný přístav a získat informace. Jeho hlavní starostí je teď znovudobytí legendární dálkové lodi lidstva. Během mise ho kontaktuje tajemný Ennerhahl – ten je AGENTEM SUPERINTELIGENCE...