svazek 2603

Michael Marcus Thurner

Die instabile Welt

Nestabilní svět

vydáno: 08. července 2011    
čas děje: 11. – 12. září 1469 NGL
Perry Rhodan 2603 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Svět vydá tajemství – a Perry Rhodan má co dělat s piráty
z Databáze Multiversa
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan – Nositel buněčného aktivátoru se odebere na záchrannou misi.

Gucky – Myšob musí znovu do akce – proti Quolnäer Keretzům a Sabyrům.

Awkurow – Smrtonoš se odváží zpět do své domoviny.

Heatha Neroverde – Bojuje o život malého děvčete.

Ilustrace:
Perry Rhodan 2603 (Ilustrace 1)

V Mléčné dráze se píše rok 1469 Nového galaktického letopočtu – to odpovídá roku 5056 křesťanského kalendáře. Krutá, ale naštěstí krátká válka proti Frekvenční monarchii skončila před šesti lety. Obyvatelé Země se pomalu zotavili z traumatických událostí.

Lidé i ostatní Galaktici doufají, že je čeká dlouhá epocha míru. Perry Rhodan a jeho Nesmrtelní druzi dál pracují na sjednocování Mléčné dráhy; konflikty mezi jednotlivými národy se mají definitivně stát minulostí.

Přitom má pomoci fenomenální transportní technologie polyportové sítě. Prostřednictvím sítě jsou udržovány kontakty s nesmírně vzdálenými oblastmi kosmu, především s galaxií Anthuresta, kde se usadila oddělená větev lidstva – Stardusťané.

Avšak už dlouho stojí před lidstvem nová hrozba, o které doposud nikdo neměl ani potuchy. Ve vteřině zmizela Sluneční soustava beze stopy a Rhodana to s BÁZÍ odválo na zcela neznámé místo. Dálková loď byla napadena a její posádka se musela zachránit na pekelné planetě Orontes. To je však NESTABILNÍ SVĚT...