Perry Rhodan 2596 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 2596
Název:Rekviem za Solární systém
(Requiem für das Solsystem)
Autor:Christian Montillon
Cyklus:Stardust
Vydáno poprvé:20. května 2011
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 11. května 1463 NGL
Zoufalý boj Globistů – už jen oni mohou zachránit Zemi
z Databáze Multiversa
Hlavní postavy románu:

Gucky – Myšob se pokusí zachránit, co nemůže být zachráněno.

Reginald Bull – Ministr obrany chystá plány proti ohnivému oku.

Kitaj Išibaši – Opět hmotný staromutant nabízí obraz utrpení.

Profesor Utaran Kook – Siganský šéfvědec doufá v průlom.

Ilustrace:
Perry Rhodan 2596 (Ilustrace 1)
© VPM kg.

V Mléčné dráze se píše rok 1463 Nového galaktického letopočtu – to odpovídá roku 5050 křesťanského kalendáře. Už nějakou dobu zuří v několika galaxiích boj o polyportsíť. Tento transportní systém umožňuje cestovat na gigantické vzdálenosti. Když se ze spánku probudí Frekvenční monarchie, nárokují si její vládci – Vatroxové – vládu nad všemi hvězdnými ostrovy v dosahu polyportové sítě.

Terranci a jejich spojenci však kladou houževnatý odpor a bojují s Frekvenční monarchií nejprve v Andromedě a později také v Anthurestě. Oba páni Vatroxů, Všebytosti VATROX-CUUR a VATROX-DAAG, jsou zničeni, mocenská centra Monarchie eliminována. Avšak vlastní vítězství vytrhne lidstvu z rukou třetí z Vatroxů pocházející entita: VATROX-VAMU. Právě s ní se nyní Pozemšťané potýkají.

Vše se však točí kolem ID, superinteligence z Poutníku a mentoru lidstva. Jak se zdá, pokud nezíská psionickou energii mocného PARALOX-ARZENÁLU, ID v krátké době zemře. Po ARZENÁLU však prahne i VATROX-VAMU. A tak dojde k REKVIEM ZA SLUNEČNÍ SOUSTAVU...