Perry Rhodan 2592 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 2592
Název:V časovém kopí
(Im Zeitspeer)
Autor:Leo Lukas
Cyklus:Stardust
Vydáno poprvé:21. dubna 2011
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 10. květen 1463 NGL
Vydá se na rozhodující cestu – a musí trpět jako nikdo před ním
z Databáze Multiversa
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan – Pozemský Rezident stojí u brány k PARALOX-ARZENÁLU.

Julian Tifflor – Zažije špatné časy.

Krepš a Velrit – Sourozenci přijdou jako průvodci cizince o svůj klid.

Urga Chremtaka – Hostitelka z KyDomu chce uznání.

Duleymon šedesát sedm – Panovnice ví, co chce a jak toho dosáhnout.

Ilustrace:
Perry Rhodan 2592 (Ilustrace 1)
© VPM kg.

V Mléčné dráze se píše rok 1463 Nového galaktického letopočtu – to odpovídá roku 5050 křesťanského kalendáře. Už nějakou dobu zuří v několika galaxiích boj o polyportsíť. Polyportdvorce jsou reliktem z dávných časů. Tento transportní systém umožňuje cestovat na gigantické vzdálenosti. Když se ze spánku probudí Frekvenční monarchie, nárokují si její vládci – Vatroxové – vládu nad všemi hvězdnými ostrovy v dosahu polyportové sítě.

Lidstvo a jeho spojenci kladou houževnatý odpor – bitvy zuří v Mléčné dráze i v blízké Andromedě. Pozemšťané posléze odhalí Achillovu patu Vatroxů. Po rázných úderech je moc Monarchie prakticky zlomena. Tím však není hrozba zažehnána docela: Stále jsou zde přinejmenším dvě soupeřící Všebytosti, odvozující svůj původ od Vatroxů.

Současně je tu ještě závažnější nebezpečí – hrozí smrt ID, superinteligence, s níž se po mnoho let pojily osudy Pozemšťanů. Aby zachránil ID, musí Perry Rhodan najít tajuplný PARALOX-ARZENÁL. Přitom se jako významný pomocník osvědčí Lotho Keraete. Avšak rozhodnutí musí přijít V ČASOVÉM KOPÍ...


Julian Tifflor je vyvolený, který smí vstoupit do časového kopí. Perry Rhodan, Icho Tolot a Lotho Keraete ho sice o své vůli následují, avšak jsou odmrštěni zpět. Mutanti obdrží příkaz, aby pátrali po Tifflorovi. Tanio Ucuz vnímá energetické spojení, do něhož však není schopen proniknout.