svazek 2591

Michael Marcus Thurner

Im Auftrag der Superintelligenz

Z rozkazu superinteligence

vydáno: 15. dubna 2011    
čas děje: 297 388 před Kristem, 22. února 1291 NGL, 17. srpna 1323 NGL, 10. května 1463 NGL
Perry Rhodan 2591 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Pátrá po PARALOX-ARZENÁLU – stopa vede prostorem a časem
z Databáze Multiversa
Hlavní postavy románu:

Julian Tifflor – Znenadání smrtelný zvolí alternativu.

Lotho Keraete – Posel ID ztroskotá při osudném pátrání v průseku.

Perry Rhodan – Pozemšťan se musí rozloučit se starým přítelem.

HlubinnáJedna – Součást posla ID jedná samostatně.

Negra Tolt – Velké lásce Lotha Keraeta hrozí smrt.

Ilustrace:
Perry Rhodan 2591 (Ilustrace 1)

V Mléčné dráze se píše rok 1463 Nového galaktického letopočtu – to odpovídá roku 5050 křesťanského kalendáře. Už nějakou dobu zuří v několika galaxiích boj o polyportsíť. Polyportdvorce jsou reliktem z dávných časů. Tento transportní systém umožňuje cestovat na gigantické vzdálenosti. Když se ze spánku probudí Frekvenční monarchie, nárokují si její vládci – Vatroxové – vládu nad všemi hvězdnými ostrovy v dosahu polyportové sítě.

Lidstvo a jeho spojenci kladou houževnatý odpor – bitvy zuří v Mléčné dráze i v blízké Andromedě. Pozemšťané posléze odhalí Achillovu patu Vatroxů. Po rázných úderech je moc Monarchie prakticky zlomena. Tím však není hrozba zažehnána docela: Stále jsou zde přinejmenším dvě soupeřící Všebytosti, odvozující svůj původ od Vatroxů.

Současně je tu ještě závažnější nebezpečí – hrozí smrt ID, superinteligence, s níž se po mnoho let pojily osudy Pozemšťanů. Aby zachránil ID, musí Perry Rhodan najít tajuplný PARALOX-ARZENÁL – přitom narazí na muže, o němž se věřilo, že zahynul. Tím mužem je Lotho Keraete, který stejně jako Rhodan pátral Z ROZKAZU SUPERINTELIGENCE...