Perry Rhodan 2585 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 2585
Název:Tanec Vatroxů
(Der Tanz der Vatrox)
Autor:Frank Borsch
Cyklus:Stardust
Vydáno poprvé:4. března 2011
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 1463 NGL
Zakusí trýzeň nesmrtelnosti – Vatrox bojuje se smrtí
z Databáze Multiversa
Hlavní postavy románu:

Sinnafoch – Frekvenční pátrač očekává zpověď svého protivníka.

Vastrear – Vatrox vyjeví tajemství svého života.

Equarma – Vatroxka si cení svobody více než života.

Ilustrace:
Perry Rhodan 2585 (Ilustrace 1)
© VPM kg.

V Mléčné dráze se píše rok 1463 Nového galaktického letopočtu – to odpovídá roku 5050 křesťanského kalendáře. Už nějakou dobu zuří v několika galaxiích boj o polyportsíť. Polyportdvorce jsou reliktem z dávných časů. Tento transportní systém umožňuje cestovat na gigantické vzdálenosti. Když se ze spánku probudí Frekvenční monarchie, nárokují si její vládci – Vatroxové – vládu nad všemi hvězdnými ostrovy v dosahu polyportové sítě.

Lidstvo a jeho spojenci kladou houževnatý odpor – bitvy zuří v Mléčné dráze i v blízké Andromedě. Pozemšťané posléze odhalí Achillovu patu Vatroxů. Po rázných úderech je moc Monarchie prakticky zlomena. Tím však není hrozba zažehnána docela: Stále jsou zde přinejmenším dvě soupeřící Všebytosti, odvozující svůj původ od Vatroxů.

Současně je tu ještě závažnější nebezpečí – smrt ID, superinteligence, s níž se po mnoho let pojily osudy Pozemšťanů. Aby zachránil ID, musí Perry Rhodan najít tajuplný PARALOX-ARZENÁL. Zatím je však všechno jeho hledání marné. Současně vzplane mezi protivníky lidstva vnitřní střet – a tak dojde k TANCI VATROXŮ...