svazek 2578

Marc A. Herren

Das mahnende Schauspiel

Hvězdné drama

vydáno: 14. ledna 2011    
čas děje: 1463 NGL
Perry Rhodan 2578 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Nositel masky hledá černou díru – a objeví se na fantastickém jevišti
z Databáze Multiversa
Hlavní postavy románu:

Alaska Saedelaere – Nositel masky se zúčastní neskutečné divadelní hry.

Eroin Bleskač – Commo'Dyr zaplatí sázku.

Vetri – Žena okouzlující krásy.

Ors Tafalla a Gommrich Dranat – Herci vystupují jako kancléř a blázen.

Ilustrace:
Perry Rhodan 2578 (Ilustrace 1)

V Mléčné dráze se píše rok 1463 Nového galaktického letopočtu – to odpovídá roku 5050 křesťanského kalendáře. Už více než sto let panuje v Mléčné dráze mír. Avšak když začnou Pozemšťané zkoumat tajemnou transportní polyportsíť, relikt dávných časů, rozhoří se konflikt s Frekvenční monarchií. Ta si nárokuje vládu nad všemi polyportdvorci a její síly útočí z palub křižníků, vytvořených z formovací energie, nebo skrze transferové komíny polyportdvorců.

Lidstvo a jeho spojenci kladou houževnatý odpor – bitvy zuří v Mléčné dráze i v blízké Andromedě. Pozemšťané posléze odhalí Achillovu patu Vatroxů, vládců Frekvenční monarchie: ti mohou následovat cestu „znovuzrození“ na jeden ze svých hibernačních světů. Zničením těchto bašt a polapením volných vědomí Vatroxů je moc Monarchie prakticky zlomena.

Tím však není hrozba zažehnána docela: Stále jsou zde přinejmenším dvě soupeřící Všebytosti, odvozující svůj původ od Vatroxů. Zejména VATROX-VAMU se zdá být konkurentem a soupeřem ve snaze zachránit superinteligenci ID pomocí psionické energie tajemného PARALOX-ARZENÁLU.

Mezitím Nositel masky a Nesmrtelný Alaska Saedelaere pokračuje s tím kobaltově modrým vesmírným korábem SVÍTIVOST v pátrání po Samburi Yuře a tajemné Časové růže. Přitom se nachomýtne k HVĚZDNÉMU DRAMATU...