Perry Rhodan 2577 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 2577
Název:Kosmická skládanka
(Kosmisches Puzzle)
Autor:Christian Montillon
Cyklus:Stardust
Vydáno poprvé:07. ledna 2010
Vydáno v češtině: -
Vlákna se sbíhají – transformace začíná
z Databáze Multiversa
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan – Pozemšťan je zaměstnán sestavováním skládanky.

Gucky – Myšob pláče pro svou minulost.

Eritrea Kuš – Pilotka stříbrokoule musí splnit mnohé úkoly.

Sichu Dorksteiger – Atorka musí změnit svůj pohled na svět.

V Mléčné dráze se píše rok 1463 Nového galaktického letopočtu – to odpovídá roku 5050 křesťanského kalendáře. Už více než sto let panuje v Mléčné dráze mír. Avšak když začnou Pozemšťané zkoumat tajemnou transportní polyportsíť, relikt dávných časů, rozhoří se konflikt s Frekvenční monarchií. Ta si nárokuje vládu nad všemi polyportdvorci a její síly útočí z palub křižníků, vytvořených z formovací energie, nebo skrze transferové komíny polyportdvorců.

Lidstvo a jeho spojenci kladou houževnatý odpor – bitvy zuří v Mléčné dráze i v blízké Andromedě. Pozemšťané posléze odhalí Achillovu patu Vatroxů, vládců Frekvenční monarchie: ti mohou následovat cestu „znovuzrození“ na jeden ze svých hibernačních světů. Zničením těchto bašt a polapením volných vědomí Vatroxů je moc Monarchie prakticky zlomena. Tím však není hrozba zažehnána docela: Stále jsou zde přinejmenším dvě soupeřící Všebytosti, odvozující svůj původ od Vatroxů.

Zatímco Reginald Bull brání Sluneční soustavu před „ohnivým okem“, Perry Rhodan shromažďuje ve vzdálené galaxii Anthuresta spojence pro boj proti Frekvenční monarchii. A očekává ho KOSMICKÁ SKLÁDANKA...