svazek 2575

Susan Schwartzová

Flucht nach Anthuresta

Útěk do Anthuresty

vydáno: 24. prosince 2010    
čas děje: časy První hyperdeprese
Perry Rhodan 2575 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Probuzení Vamu – Vatroxové dostanou jedinečný dar
z Databáze Multiversa
Hlavní postavy románu:

Codesfatt – Muž pozná šanci svého života.

Conca Vinnochac – Prostřednice je přítomna zrození nenasytného dítěte.

Kitapor – Referror dělá vše, co může, aby znovuzrozené usnadnil její nový život.

Lucba Ovichat – Historička se musí zorientovat v nové situaci.

Sespa Bradogi – Žena slouží budoucnosti.

Ilustrace:
Perry Rhodan 2575 (Ilustrace 1)

V Mléčné dráze se píše rok 1463 Nového galaktického letopočtu – to odpovídá roku 5050 křesťanského kalendáře. Už více než sto let panuje v Mléčné dráze mír. Avšak když začnou Pozemšťané zkoumat tajemnou transportní polyportsíť, relikt dávných časů, rozhoří se konflikt s Frekvenční monarchií. Ta si nárokuje vládu nad všemi polyportdvorci a její síly útočí z palub křižníků, vytvořených z formovací energie, nebo skrze transferové komíny polyportdvorců.

Lidstvo a jeho spojenci kladou houževnatý odpor – bitvy zuří v Mléčné dráze i v blízké Andromedě. Pozemšťané posléze odhalí Achillovu patu Vatroxů, vládců Frekvenční monarchie: ti mohou následovat cestu „znovuzrození“ na jeden ze svých hibernačních světů. Zničením těchto bašt a polapením volných vědomí Vatroxů je moc Monarchie prakticky zlomena. Tím však není hrozba zažehnána docela: Stále jsou zde přinejmenším dvě soupeřící Všebytosti, odvozující svůj původ od Vatroxů.

Perry Rhodan se mezitím odebere do vzdálené galaxie Anthuresta, kde hledá spojence pro boj s Monarchií. Pomoc by mu mohla poskytnout Tryonišská aliance a Stardusťanům se již podařilo zajistit podporu talentované vědkyně Sichu Dorksteiger. Ta nyní získala vzpomínky vatroxské ženy a vypráví o nebezpečné cestě – o ÚTĚKU DO ANTHURESTY...