Perry Rhodan 2568 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 2568
Název:Úderné komando Infiltrace
(Einsatzkommando Infiltration)
Autor:Rainer Castor
Cyklus:Stardust
Vydáno poprvé:05. listopadu 2010
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 1463 NGL
Výpad do soustavy Stardust – nastává chvíle pravdy
z Databáze Multiversa
Hlavní postavy románu:

Sean Legrange – Prokáže se jako opravdový syn svého otce.

Kapitán Bjorn Saint-Germain – Důstojník zažije, jak jsou v systému Stardust psány dějiny.

Reginald Bull – Nesmrtelný stojí proti ohnivému oku.

Ilustrace:
Perry Rhodan 2568 (Ilustrace 1)
© VPM kg.

V Mléčné dráze se píše rok 1463 Nového galaktického letopočtu – to odpovídá roku 5050 křesťanského kalendáře. Už více než sto let panuje v Mléčné dráze mír. Avšak když začnou Pozemšťané zkoumat tajemnou transportní polyportsíť, relikt dávných časů, rozhoří se konflikt s Frekvenční monarchií. Ta si nárokuje vládu nad všemi polyportdvorci a její síly útočí z palub křižníků, vytvořených z formovací energie, nebo skrze transferové komíny polyportdvorců.

Lidstvo a jeho spojenci kladou houževnatý odpor – bitvy zuří v Mléčné dráze i blízké Andromedě. Pozemšťané posléze odhalí Achillovu patu invazorů: Vatroxové mohou následovat cestu „znovuzrození“ na jeden ze svých hibernačních světů. Zničením těchto bašt a polapením volných vědomí Vatroxů je moc Frekvenční monarchie prakticky zlomena. Tím však není hrozba zažehnána docela: Stále jsou zde přinejmenším dvě soupeřící Všebytosti, odvozující svůj původ od Vatroxů.

Soustava Stardust na tajuplném Vzdáleném místě superinteligence ID se stala významným dějištěm střetnutí: Objevila se tam entita VATROX-VAMU, avšak pozemští kolonisté ji prozatím s přispěním ID zahnali na ústup. Nebezpečí tím však není zažehnáno a je třeba pokračovat v boji. Další akce proběhne pod kódovým jménem ÚDERNÉ KOMANDO INFILTRACE...