Perry Rhodan 2565 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 2565
Název:Vastrearova odyssea
(Vastrears Odyssee)
Autor:Michael Marcus Thurner
Cyklus:Stardust
Vydáno poprvé:15. října 2010
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 1463 NGL
Frekvenční pátrač na útěku – hledá nové určení
z Databáze Multiversa
Hlavní postavy románu:

Vastrear – Frekvenční pátrač prchne před stínem porážky v Andromedě.

Bhustrin – Válečný pobočník následuje svého pána, kamkoli jde.

Satwa – Naklonovaná Tefrodka poslouží Vastrearovi jako místní pobočník.

S'Karbunc – Symbiont představuje podstatnou část místního pobočníka.

Ilustrace:
Perry Rhodan 2565 (Ilustrace 1)
© VPM kg.

V Mléčné dráze se píše rok 1463 Nového galaktického letopočtu – to odpovídá roku 5050 křesťanského kalendáře. Už více než sto let panuje v Mléčné dráze mír. Avšak když začnou Pozemšťané zkoumat tajemnou transportní polyportsíť, relikt dávných časů, rozhoří se konflikt s Frekvenční monarchií. Ta si nárokuje vládu nad všemi polyportdvorci a její síly útočí z palub křižníků, vytvořených z formovací energie, nebo skrze transferové komíny polyportdvorců.

Lidstvo a jeho spojenci kladou houževnatý odpor – bitvy zuří v Mléčné dráze i blízké Andromedě. Pozemšťané posléze odhalí Achillovu patu invazorů: Vatroxové mohou následovat cestu „znovuzrození“ na jeden ze svých hibernačních světů. Zničením těchto bašt a polapením volných vědomí Vatroxů je moc Frekvenční monarchie prakticky zlomena.

Tím však není hrozba zažehnána docela: Stále jsou zde přinejmenším dvě soupeřící Všebytosti, odvozující svůj původ od Vatroxů. Pro jednotlivé Vatroxe to nic nemění na jejich prekérní situaci – mnozí Frekvenční pátrači se musejí potýkat s nepříjemnými důsledky války. Tak začíná VASTREAROVA ODYSSEA...