svazek 2563

Susan Schwartzová

Im Zentrum des Feuerauges

V centru ohnivých očí

vydáno: 01. října 2010    
čas děje: 1463 NGL
Perry Rhodan 2563 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Ve službách Frekvenční monarchie – vědkyně se musí rozhodnout
z Databáze Multiversa
Hlavní postavy románu:

Sichu Dorksteiger – Mladá Atorka následuje Vatroxovy pokyny.

Fyrt Byrask – Ana se neustále snaží najít vlastní cestu.

Hochalon – Vatrox představuje vzor.

Ilustrace:
Perry Rhodan 2563 (Ilustrace 1)

V Mléčné dráze se píše rok 1463 Nového galaktického letopočtu – to odpovídá roku 5050 křesťanského kalendáře. Už více než sto let panuje v Mléčné dráze mír. Avšak když začnou Pozemšťané zkoumat tajemnou transportní polyportsíť, relikt dávných časů, rozhoří se konflikt s Frekvenční monarchií. Ta si nárokuje vládu nad všemi polyportdvorci a její síly útočí z palub křižníků, vytvořených z formovací energie, nebo skrze transferové komíny polyportdvorců.

Lidstvo a jeho spojenci kladou houževnatý odpor – bitvy zuří v Mléčné dráze i blízké Andromedě. Pozemšťané posléze odhalí Achillovu patu invazorů: Vatroxové mohou následovat cestu „znovuzrození“ na jeden ze svých hibernačních světů. Zničením těchto bašt a polapením volných vědomí Vatroxů je moc Frekvenční monarchie prakticky zlomena.

Tím však není hrozba zažehnána docela: Části Vatroxů, mimo jiné nebezpečnému Frekvenčnímu pátrači Sinnafochovi, se podařilo uniknout. Navíc tu jsou přinejmenším dvě soupeřící Všebytosti, odvozující svůj původ od Vatroxů. Vládce Monarchie mimo jiné podporují čtyři národy Tryonišské aliance z galaxie Anthuresta. Jejich nejlepší vědci pracují V CENTRU OHNIVÝCH OČÍ...